YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

2 Kardeşten Çanakkale’ye 6 Milyon TL’lik Yatırım

24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

(ÖZEL HABER / RÖPORTAJ) - Çanakkale il merkezinde Troya Caddesinde Anadolu Hastanesinin hemen yan tarafında hızla yükselen 5 katlı bir binanın yanındayız.. Hemen hemen hergün önünden geçtiğiniz ve ilk başlarda apartman olacağını sandığınız bina aslında Çanakkale turizmine büyük  katkı sağlayacak önemli bir yapı. Bu binanın sahipleri ise Çanakkaleli Cura ailesinden Nilgün Gökser ve Nil Mercan isimli 2 kardeş. Geceli gündüzlü çalışarak otel olarak inşa ettikleri binanın son rötuşlarını yapıyorlar. Çevre düzenlemesi ve otel içindeki küçük eksiklikleri tamamlamak için inşaattan hiç ayrılmıyorlar. Bizlerde 38 odalı 76 yatak kapasiteli oteldeki çalışmalar hakkında kendilerinden bilgi almak için içeriye giriyoruz. Büyük emek sarfeden iki kardeş bizi kapıda karşılıyor. Bir yandan ustalar çalışmalarına devam ederken diğer yandan da iki kardeş eksiklikleri not alarak bunları tamamlamak için ilgili yerlere talimatlar veriyorlar.

BABALARININ EN BÜYÜK ARZUSUYDU

Cura ailesinden Nilgün Gökser ve Nil Mercan’a otel yapma fikrinin nereden geldiğini soruyorum. “Babamızın en büyük arzusu bir otel yapıp bunu işletmekti. Ancak işlerinin yoğunluğu sebebiyle bunu kendisi yapamadı. Bizler de iki kardeş olarak babamızın arzusunu bu oteli yaparak yerine getirdik” diyorlar. Bu arada 2 kardeşin babası Hüseyin Cura da yanımıza geliyor. Konuşmamızı hep birlikte yapıyoruz. Baba Hüseyin Cura “Kızlarıma güveniyorum. Benim en büyük arzum bir otel yapıp işletmekti. Benim yerine kızlarım bunu yapıyorlar. Onların bu işi başaracağından hiç şüphem yok” diyor.

6 MİLYON TL’LİK YATIRIM

İnşaat çalışmalarına ne kadar para harcadıklarını soruyorum Nilgün Gökser ve Nil Mercan’a... “Çok para harcadık” diyorlar. “İnşaatın yapıldığı yer bize aitti. Bu yerin parasını da buna dahil edersek yaklaşık 6 milyon TL’lik bir yatırım oldu” diyorlar. Gerçekten çok maliyetli bir yatırım. Ancak Çanakkale turizmi için yapılan bu yatırımın geri getirisinin de olacağı bir gerçek. Otelde 7 kişinin çalışacağını söylüyorlar. Yani 7 kişiye istihdam sağlıyorlar. Otel çalışmaları sırasında iç mimari konusuna önem verdiklerini de söylüyor. Otelin tüm iç dizaynında tanınmış iç mimar Barış Hacıbaşıoğlu'nun tasarımıyla en küçük detayların bile düşünüldüğünü ve çağdaş bir yapının şehre kazandırıldığını söylüyorlar. Otel içindeki görüntü gerçekten çok güzel. Giriş kısmından odalara kadar güzel bir iç mimarlık örneği ile yapılan otel kısa süre içinde çevre düzenlemesi ile harika bir görünüme kavuşacak. Otelin Müdürlüğünü ise Çanakkale’de daha önce birçok turistik otelde görev yapan Erdinç Urel yürütüyor.

OTELDE HİZMET KALİTESİ EN ÜST DÜZEYDE OLACAK

İşletmede hizmet kalitesinin en üst düzeyde olacağını belirten Nilgün Gökser ve Nil Mercan otelde yatağından kaşığına kadar bütün ürünlerin 5 yıldızlı otellerdeki gibi en iyi kalitede olacağını ifade ediyorlar. Bu konuda masraftan kaçınmadıklarını da ifade eden iki kardeş, “Çanakkale’de “Exclusive” hizmet sunacağız yani özel bir otel olacağız” diyorlar. Yaklaşık 1 aya kadar hizmete açmayı planladıkları otelde otopark sorunlarının bulunmadığını da belirten iki kardeş “otelimiz hizmete girdikten sonra herkesin beğenisini kazanacak. Buna inanıyoruz” diyorlar

Evet yaklaşık 1 aya kadar hizmete girmesi planlanan Troya Caddesi Anadolu Hastanesi yanındaki 3 yıldızlı olacak “Hotel Cura”nın Çanakkale turizmine bir katkı sağlayacağına inanıyor ve yatırımcı bu iki kardeşe başarılar diliyoruz.

(ÖZEL HABER / RÖPORTAJ: AYHAN ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

11.418 kez okundu