YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

105 Yıl Önce İtilaf Devletleri Gelibolu Yarımadası’ndan Ayrılmıştı

“9 Ocak İtilaf Devletlerinin Gelibolu Yarımadası'nı Tahliyesinin 105. Yıl Dönümü” kapsamında Çanakkale Şehitler Abidesi’nde resmi bir tören düzenlendi.

08 Ocak 2021 tarihinde eklendi

Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirler ve 9 Ocak tarihinin Cumartesi gününe denk gelmesi sebebiyle sınırlı katılım ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Çanakkale Şehitler Abidesi’nde düzenlenen program Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarıyla başladı. Etkinlik şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua okunmasının ardından protokol üyeleri tarafından şehitliklere karanfil bırakılmasıyla sona erdi. 

Programa Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğ. Mehmet Cem Okyay, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tahsin Saruhan, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ile Çanakkale Protokolü katıldı.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.128 kez okundu