YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Görme Engelliler Müzik Festivali” Başladı

Türkiye Körler Federasyonu tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Görme Engelliler Müzik Festivali” açılış konseri ile başladı.

19 Ekim 2022 tarihinde eklendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'nde bulunan Troya Kültür Merkezi Sevim Buluç Oditoryumu'nda düzenlenen konser büyük ilgi gördü.

Etkinlikte bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkan Vekili M. İrfan Mutluay, “Gözler ile görmek önemli değil. Önemli olan; barışı, kardeşliği ve sevgiyi yüreğimizde görebilmek. Sevgiyi, barışı ve kardeşliği yüreğinde gören inşalar, müzik yapmak için buluştular ve bizleri de bir araya getirdiler” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan'dan gelen müzisyenler kendi dillerinde söyledikleri birbirinden güzel şarkılar ile dinleyenlere keyifli bir akşam yaşattılar.

Türkiye Körler Federasyonu, Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen “2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Görme Engelliler Müzik Festivali” 22 Ekim tarihine kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.428 kez okundu