YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

29 Ülkeden 90 Sanatçı Troya İçin ÇOMÜ'de Buluştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Troya’dan Esintiler – Uluslararası Kültür ve Sanat Şöleni” kapsamında Posters of Troy Uluslararası Çağrılı Afiş Sergisi, 29 ülkeden 90 farklı tasarımcının posterleriyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

28 Kasım 2018 tarihinde eklendi

Koordinatörlüğünü GSF Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Didem Çatal’ın yaptığı serginin açılışı Mahal Sanat Evi’nde gerçekleştirildi.

Açılışa Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, GSF Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Cemil Agas ile akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldılar.

Açılışta söz alan Sergi Koordinatörü Doç. Dr. Didem Çatal, dünya tarihinin en kıymetli miraslarından biri olan Troya’nın tanıtımını böyle güzel bir etkinlikle yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

GSF Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal ise fakülte olarak Troya Yılına uluslararası katılımlı bir etkinlikle destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer de Troya’nın UNESCO dünya mirası listesine girişinin 20. Yılı vesilesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018’i Troya Yılı ilan ettiğini hatırlatarak “Cumhurbaşkanımız ve Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle Troya’nın tanıtımı anlamında en seçkin yılı yaşıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Avustralya’dan Batı Avrupa’ya kadar tüm uluslararası fuarlarda Troya’yı ciddi anlamda tanıttı” dedi.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

912 kez okundu