YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

59. Uluslararası Troia Festivali’nin Programı Belli Oldu

Çanakkale’de geleneksel hale gelen “Uluslararası Troia Festivali” 9-13 Ağustos tarihleri arasında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile 59. kez kentlilerle buluşacak.

25 Temmuz 2022 tarihinde eklendi

Bu yıl gerçekleştirilecek festival etkinlikleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan program hakkında bilgiler verdi.

Çanakkale’de 1963 yılından bu yana düzenlenen kentin sosyal ve kültürel yaşamına renk ve canlılık katan Uluslararası Troia Festivali’nin bu yıl 9-13 Ağustos tarihleri arasında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile bir kez daha kentlilerle buluşacağını belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,Festivalin bu yılki sloganının “Sanat Uygarlığın İmzasıdır” olduğunu ifade etti.

Başkan Ülgür  Gökhan yaptığı konuşmada Covid döneminin kötü bir dönem olduğunu belirterek, “Bu nedenle geçmiş yıllarda festivalimize ara vermek zorunda kalmıştık. Şimdi alacağımız önlemlerle kentlilerimizle ve festival için kentimize gelecek konuklarımızla birlikte omuz omuza buluşarak insanlarımızın nefes almasını sağlamak ve sıkıntılarını biraz olsun unutturmak için bir araya gelmek istiyoruz. Sadece müzik değil tiyatro söyleşiler ve etkinliklerin de yer aldığı bir program hazırladık. Troia Ören yerinde yapılacak açılış töreninde 59.Uluslararası Troia Festivali Afiş yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini takdim edeceğiz. Törende ayrıca Homeros Bilim Kültür Sanat ödülünü Çanakkale Tubingen Troia Vakfı'na takdim edeceğiz. Tüm halkımızı festivalimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

FESTİVAL PROGRAMI AÇIKLANDI

9 Ağustos 2022 Salı günü itibariyle başlayacak festival kentin çeşitli noktalarında 13 Ağustos 2022 Cumartesi gününe kadar devam edecek. Festivalin resmi açılış töreni ise 10 Ağustos 2021 Çarşamba günü Troia Antik Kentinde gerçekleşecek.

Çanakkale Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Özlem Eryiğit yaptığı açıklamayla etkinlik programı hakkında bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı.

59. Uluslararası Troia Festivali Etkinlik Takvimi İçin Linki Tıklayınız:

https://www.canakkale.bel.tr/file/482/fGAJ3MbnCZRTseHSE87DQUcCnV9w2Q9O.pdf​

48.852 kez okundu