YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Akçansa Çanakkale’ye Güzel Sanatlar Lisesi Yaptırıyor

AKÇANSA Firması’nın Çanakkale’ye yaptıracağı ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması planlanan 27 derslikli Güzel Sanatlar Lisesi ile ilgili protokol Vali Hamza Erkal, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar tarafından imzalandı.   

04 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Terzioğlu Vakfı’nın Barbaros Mahallesindeki arazisi üzerine inşa edilecek olan Akçansa tarafından yaptırılan “Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi”nin imza töreninde bir konuşma yapan Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, Çanakkale’de olmaktan ve burada üretim yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek,  “Güzel Sanatlar Lisesi, 27 derslik ve ek olarak laboratuvar, kültür dersliği,  tasarım dersliği, kayıt ve yayın odası, tonmaister odası gibi çeşitli konuları içeren 31 dersliğin de bulunduğu bir eğitim merkezi haline gelecek. Gençlerimizin iyi eğitim alması, iyi bir gelecek kurması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız. Akçansa olarak ülkemizin aydınlık geleceği gençlerimize destek olmaya, kararlılıkla çalışmaya ve üretmeye bu topraklardan kazandığımızı, bu toprakların insanlarıyla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali Hamza Erkal da protokolün imzalanmasından sonra yaptığı değerlendirmede, “Akçansa,  Çanakkale’nin en büyük firmalarından biri, böyle devasa bir firmanın Çanakkale’ye katkılarının bulunması gerekirdi.  Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı dolayısıyla daha önce Akçansa’nın ‘okul yapacağız’ taahhüdü vardı.  Geldiğim günden bu yana bu sözün yerine getirilmesi için arkadaşlarla irtibata geçtik.  Bu takip neticesinde çok güzel bir okul ortaya çıkacak. Terzioğlu Vakfı arazisi üzerine güzel bir okul yapılacak.  Çanakkale’ye yakışan modern bir okul olacak. Bu tür firmaların yaşadıkları ve geliştikleri bölgelere sosyal projeler yapmaları gerekir. Akçansa bunun güzel bir örneğini gösteriyor.  Bizim ümidimiz diğer firmalara örnek olsun ve Çanakkale’nin geleceğine sahip çıkacak eserler  ortaya koysunlar.  Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

27 derslikli Güzel Sanatlar Lisesi'nin 2017-2018 eğitim öğretim yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

3.555 kez okundu