YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Troya Kültür Yolu Festivali

Alan Başkanlığı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'nın 2016 yılı II. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Emek Binasında gerçekleştirildi.

15 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın başkanlığını yaptığı toplantıda bir konuşma yapan Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Ruhunun özellikle çocuklara ve gençlere olmak üzere toplumun tüm kesimlerine aktarılmasının çok önemli olduğu hususuna dikkat çekerek, bu konuda tarihi alanın daha fazla ziyaret edilmesi konusunda yapılacak plan ve projeleri sunumla kurula anlattı.

Kurulda yapılan görüşmede öne çıkan diğer önemli hususun ise tarihi alanda alt ve üstyapı yönünden yapısal problemlerin ivedilikle çözülmesi, ziyaretçilere yönelik tuvalet, dinlenme alanları, namazgah vb. ihtiyaçların doğal dokuyu bozmayacak şekilde giderilmesi konularında kararlar alındı. Kurul üyeleri konuşulan tüm konularda işbirliğine hazır olduklarını, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan Çanakkale Tarihi Alanının ihtiyaç duyduğu her hususunun ivedilikle karşılanması gerektiği noktasında görüş birliği içerisinde olduklarını vurgulayarak, bu konularda yapılacak tüm çalışmalarda yerel ve milli düzeyde katılım sağlama isteklerini dile getirdiler.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı da yaptığı konuşmada Çanakkale Ruhunun toplumun tüm kesimlerine özellikle çocuklarımıza, gençlerimize aktarılmasının çok önemli olduğu hususuna değindi.

Toplantıda ayrıca Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının 2016 yılı içerisinde yürüttüğü faaliyetler, 2016-2020 Stratejik Planı ve Alan Başkanlığının 2017 yılında yapmayı planladığı çalışmalara ilişkin kurul üyeleri görüş ve önerileri ele alındı.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ümit Yardım, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Çetin Oktay Kaldırım, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tümgeneral Ömer Şevki Gençtürk, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Çiftçi, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir katıldı.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.099 kez okundu