YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Amerika’dan Dönen Ünlü Klarnetçi Hüsnü Şenlendirici Çanakkale’de

26 Şubat 2010 tarihinde eklendi

Amerika turnesinden dönen ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, en büyük aşkının klarnet olduğunu belirterek, "Onun da meyvelerini topluyorum artık. Kaybettiğim zamanı değerlendirmeye çalışıyorum" dedi. Amerika'dan uçakla İstanbul'a indikten sonra karayolu ile bir etkinliğe katılmak üzere Çanakkale'ye gelen ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, arabalı vapurda bir yandan martıları beslerken, diğer yandan da soruları cevaplandırdı. Amerika turnesinin çok iyi geçtiğini belirten Hüsnü Şenlendirici, "Yurt dışı turneleri için ocak ayının sonunda yola çıktık. 5 günlük bir Hindistan konserinin ardından Amerika'ya geçtik. Amerika'nın farklı şehirlerinde 7 konserde klarnet çaldım. Burada ilgi çok büyüktü. Amerika'da Barclay Konservatuarı'na gittim. Orada da 2 gün boyunca hem ders hem konser verdim. O benim için çok keyifliydi. Amerika'ya 16 yaşından bu yana gidiyorum. Son dönemlerde yaptığım ziyaretler eskiden çok daha farklı oluyor. Bu gidişimde daha önce gitmediğimiz farklı şehirlere de gittik. Genelde dinleyicinin yüzde 70'i yabancı oluyor. Son zamanlarda Türkler de artık konserlerimize rağbet ediyor. Oralara gittiğimde keyif alıp enerji depolayarak Türkiye'ye dönüyorum" dedi.
"BENİM EN BÜYÜK AŞKIM KLARNETİM"
Deniz Seki ile ilgili sorularına cevap vermek istemeyen Hüsnü Şenlendirici, "Bu konularda bir şey söylemek istemiyorum. Martılar, deniz, hayat çok güzel. Benim en büyük aşkın klarnetim.Onun da meyvelerini topluyorum artık. Kaybettiğim zamanı değerlendirmeye çalışıyorum. O yüzden 2010 yılı girdiğinden bu yana hayatımda müzikal olarak çok güzel şeyler oluyor. Artık ben müziğime bakıyorum. Bazen hayata dalıp müziği arka planda bırakabiliyoruz. Gerçi ben yine de müziğe zaman ayırıyordum ama
kafa yormuyordum fazla. Son dönemlerle klarnetim ile daha çok haşır neşir olduğum için onun meyvelerini topluyorum" dedi.
"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMLERDE ANADOLU TURNESİNE ÇIKACAĞIZ"
Hüsnü Şenlendirici önümüzdeki günlerde Anadolu turnesi yapma konusundaki çalışmalarının son aşamaya geldiğini de belirterek, "Daha önce gitmediğimiz şehirlere gideceğiz. Ya da çok sanatçının gitmeyi tercih etmediği yerlere gideceğiz. Davulda Erhan Seçkin, gitarda Serhan Yastıman ve basta da Emrah Günaydın olmak üzere 4 arkadaşla "Hüsnü Quartet" adını verdiğimiz konserlerle Anadolu turnesine çıkacağız" dedi. 

1.795 kez okundu