YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Aşçılar Ve Pastacılar Hünerlerini Sergileyecek

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nin (ÇAPAD) organizatörlüğünde gerçekleştirilen ve ÇATOD’un da desteklediği Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nın ikincisi 4-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Çanakkale’de yapılacak.

03 Kasım 2017 tarihinde eklendi

Şampiyona ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği’nin de (ÇATOD) desteklediği “2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nın Halk Bahçesi’nde yapılacağını belirterek, “Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞKAPON) Türkiye Kupası ön elemelerinin gerçekleştirileceği şampiyona 4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da Çanakkale’de Halk Bahçesi’nde başlayacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden 250-300 kişilik bir katılımın olmasını beklediğimiz şampiyonada lise, üniversite ve ustalardan oluşan yarışmacılar hünerlerini sergileyecekler. Jürimiz Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’na (TAŞKAPON) bağlı profesyonel aşçılardan ve akademik personelden oluşacak. Yarışmada dereceye giren ilk 3 yarışmacıya madalyaları ve durumlarını gösteren katılım belgeleri verilecek” dedi.

YARIŞMA KAÇ KATEGORİDE YAPILACAK?

5 Kasım tarihine kadar devam edecek yarışmanın kaç kategoride yapılacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, “Bunlar,

En iyi lise aşçılık,

En iyi lise pastacılık,

En iyi üniversite aşçılık,

En iyi üniversite pastacılık,

Şampiyon aşçı lise,

Şampiyon aşçı üniversite,

Üniversite öğrenci tatlı,

Üniversite öğrenci hamur işi,

Üniversite öğrenci ana yemek,

Lise öğrenci tatlı,

Lise öğrenci hamur işi,

Lise öğrenci ana yemek ve Çanakkale yöresel tatlar olarak belirlendi” dedi.

ŞAMPİYONAYA ÇATOD DESTEK VERİYOR

Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Başkanı Osman Demirci, şampiyonaya Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği’nin (ÇATOD) verdiği desteğe teşekkür ederek, şampiyonanın Troia Yılı olan 2018 yılında da Çanakkale’de yapılmaya devam edileceğini ifade etti.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de yaptığı açıklamada 4-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan şampiyonanın önemine değinerek, “ÇAPAD’ın ev sahipliğinde Çanakkale'de gerçekleştirilecek olan  “2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası” Türkiye Kupası ön elemelerinin büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. ÇATOD olarak bu organizasyonun büyüyerek devam etmesini önemsiyoruz” dedi.

(HABER / FOTOĞRAF: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.858 kez okundu