YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Avustralyalılar Lone Pine Anıtı’nda 2 Ayrı Tören Yapacak

Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi James Larsen, Çanakkale Savaşları’nın 101. yılı etkinlikleri kapsamında 24 Nisan ile 6 Ağustos’ta Gelibolu Yarımadası’nda “Lone Pine (Tek Çam) olarak bilinen Avustralya Anıtı’nda 2 ayrı tören yapacaklarını açıkladı.

04 Mart 2016 tarihinde eklendi

Çanakkale Savaşları’nın 101. yıldönümü tören hazırlıklarıyla ilgili olarak Çanakkale’de bulunan Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi James Larsen, Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ı makamında ziyaret etti. Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi’nin de bulunduğu ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Büyükelçi James Larsen, Lone Pine (Tek Çam) Anıtı’nda 24 Nisan ve Ağustos ayında iki ayrı tören gerçekleştireceklerini söyledi.

24 Nisan’da Lone Pine’de yapılacak resmi tören dışında 6 Ağustos’taki törenin çok daha geniş katılımlı olacağını kaydeden Vali Hamza Erkal da bir yıl içerisinde iki ayrı tören yapılacak olmasının Çanakkale için olumlu olduğunu belirtti.  Görüşmelerin ardından Valilik ziyaretçi defterini imzalayan Büyükelçi James Larsen, Vali Hamza Erkal’la karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

1.514 kez okundu