YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Baja Troia Turkey-2021” Etkinliği Başladı

Çanakkale Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü himayesinde İstanbul Off-Road Kulübü-İSOFF tarafından uluslararası off-road serisinin Türkiye ayağı olarak düzenlenen “Baja Troia Turkey-2021” seremonik açılış startı Vali İlhami Aktaş tarafından verildi.

28 Ekim 2021 tarihinde eklendi

Truva Atı önünde gerçekleştirilen “Baja Troia Turkey-2021” seremonik açılış startına Vali İlhami Aktaş, Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Tahsin Saruhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, TÜRSAB Çanakkale-Körfez Bölgesel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer ve vatandaşlar katıldı.

YARIŞMA İLE İLGİLİ BİLGİLER...

2017 yılından bu yana uluslararası “East European Tout Terraın Serıes” Türkiye ayağı olarak düzenlenen “Baja Troia Turkey, off road disiplininde Türkiye’de start alan uluslararası kapsamda ilk yarış. Organizasyon, East European Tout Terrain Series olarak adlandırılan ve 5 ülkede düzenlenen bir yarış dizisinin Türkiye ayağı olarak İstanbul Off Road Kulübü tarafından organize ediliyor. 2021 yılına dek yarış Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, İsrail ve Türkiye’de organize edildi. Bu önemli etkinlik muhteşem etaplarda start alacak. Ralli ve Raid kategorilerinde koşulacak bu zorlu yarışta, Türkiye’den ve dünyadan tanınmış off-road ekipleri start alarak hem off-road etaplarını hem de yüksek hızlı performans etaplarını katedecekler. Tanınmış yarış takımı İtalyan Rallıart’ın da 8 araç ile kayıt yaptırdığı organizasyonda, Romanya, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan'dan gelen ekiplerin yanında, Türkiye'nin önde gelen otomobil yarışçıları da mücadele edecek. Yaklaşık 50 ekip 4 gün sürecek yarışta Çanakkale ve Bayramiç sınırlarında dağ yollarının ve off-road parkurlarının yer aldığı zorlu etaplarda rekabet edecekler.

Çanakkale’de Truva Atı önünden startın verilmesi ile başlayan etkinlik Kipa yanındaki özel parkurda Prolog ile devam etti. 29 Ekim’de ekipler 328 kilometre uzunluğunda İda 1 ve İda 2 etaplarını, 30 Ekim’de 390 kilometre uzunluğunda Kebrene 1 ve Kebrene 2 etaplarını, 31 Ekim ise 248 kilometre uzunluğundaki Truva etabını ve Kipa yanındaki alanda özel seyirci etabını koşacak. Prolog ve Seyirci Özel Etabı için 1,4 kilometre uzunluğunda engebeli bir parkur hazırladı. İki yarış aracı aynı noktadan aynı anda start alarak ortada bir köprü geçişi ile birbirine bağlanan ikiz parkurlarda yarışacaklar. 3 tur geçilecek parkur yarışçıların birebir rekabeti ile nefes kesici görüntülere sahne olacak.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.992 kez okundu