YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Bakan Kurtulmuş Troia Müzesi ile Antik Kentte İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Troia Antik Kenti girişinde yapımı son aşamaya gelen ve bu yıl içinde açılması planlanan Troia Müzesi ile antik kentte incelemelerde bulundu.

10 Ocak 2018 tarihinde eklendi

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ile birlikte Troia Müzesi çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Numan Kurtulmuş yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı. 2018 yılı içinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açılması planlanan Troia Müzesi’nin ardından Troia Antik Kenti’ni gezen Bakan Numan Kurtulmuş, Kazı Başkanı Prof Dr. Rüstem Aslan’dan antik kent hakkında bilgiler aldı.

Troia Antik Kent  ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “2018 Troia Yılı ile Troia’nın hem Türkiye’de, hem de dünyada en iyi şekilde tanıtılacağını belirterek, “Türkiye’ye karşı son zamanlarda artırılan Türkiye karşıtlığını bertaraf edecek önemli bir tanıtım atağına geçiyoruz. Onun için 2018 Troia Yılı’nın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yaz aylarında Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açılışını yapacağımız Troia Müzesi’ni ziyaret ettik. Son düzenlemeleri yerinde inceledik. İnşallah orası da Türkiye'nin en değerli, en önemli müzelerinden birisi olacak” dedi.

(HABER / FOTOĞRAF : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.820 kez okundu