YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Bakan Yardımcısı Demircan Çanakkale’de İncelemelerde Bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Vali Orhan Tavlı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ile birlikte Askeri Hastane, Hastane Bayırı Şehitliği, Aynalı Çarşı, Anadolu Hamidiye Tabyaları ve Troya Müzesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

10 Ocak 2020 tarihinde eklendi

Vali Orhan Tavlı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ilk olarak Türkiye’de daha önce örneğine rastlanmamış bir konsept ile yapılması planlanan Askeri Sağlık Müzesinin yapılacağı Eski Askeri Hastane bölgesini yerinde inceledi. Bakan yardımcısı daha sonra Çanakkale Valiliği İl Özel idaresi tarafından çevre düzenlemesi yapılan Hastane Bayırı Şehitliğinde incelemelerde bulundu. Ardından Aynalı Çarşı’yı gezen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, çarşı esnafı ve vatandaşlar ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan Aynalı Çarşı ziyaretinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan çağdaş müzecilik anlayışına uygun olarak, dramatik ve tematik bir şekilde sergilemelerin, canlandırmaların, interaktif yöntemlerin kullanıldığı Anadolu Hamidiye Tabyalarını ziyaret etti.

Son olarak 2018 Troya Yılı’nda tamamlanan ve 18 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesi’ne geçen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan müzede incelemelerde bulunarak Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’ten müze hakkında bilgi aldı.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve eşi Marilena Berger, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Çağman Esirgemez, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cemil Agas, Çanakkale Merkez İlçe Belediye Meclis Üyesi Nilgün Gökser ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer’in de bulunduğu Troya Müzesi ziyareti hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz

5.157 kez okundu