YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Başarılı İş Kadını Nurten Öztürk Çanakkaleliler İle Buluştu

Türkiye’de ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ konusunda öncü kimliğiyle tanınan, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler Topluluğu’nun davetlisi olarak ‘Kadın ve Girişimcilik’ konulu konferans verdi.

20 Aralık 2016 tarihinde eklendi

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi'nde ‘Kadın ve Girişimcilik’ konulu konferans kapsamında Çanakkale’deydi. Öztürk; Çanakkale’nin girişimci kadınları, ÇOMÜ öğrencileri, kentin ileri gelen protokol üyeleri ve sivil toplum örgütü üyelerinin de katıldığı konferansta “Kadınlar Nasıl Başarılı Olabilir?" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Program Topluluk Başkanı Batıhan Alay’ın konuşmasıyla başladı. Topluluk başkanı konuşmasında bugüne kadar yapılan etkinliklerden bahsederek önümüzdeki süreçte yapmak istediklerini paylaştı. Ardından söz alan Topluluk Akademik danışmanı Gökhan Bayram ise Nurten Öztürk’ü bir muma benzeterek salonda yaktığı mum üzerinden Nurten Öztürk’ü anlattı. Bayram, yapılan çalışmaları anlatarak Nurten Öztürk’e, katılımcılara ve ulaşım sponsoru olan Truva Petrol sahipleri Turgay Kılış ve Ahmet Demir’e teşekkür etti.

Ardından Nurten Öztürk’ün konferansına geçildi. Sözlerine kadınların toplumdaki yerinin önemine değinerek başlayan Öztürk “Kadınlar, gerçek kahramanlardır. Üstelik aktif olarak iş yaşamında varlık gösteriyorlarsa bu kahramanlık daha da zor kazanılmış bir kahramanlığa dönüşüyor. Erkeklerle kıyaslandığımızda işimiz çok zor. Çünkü sorumluluklarımız fazla ama unutmayalım ki vasıflarımız da fazla... Bizler üreten, doğuran ve koruyanız…” diye konuştu. İdealist, çalışkan ve eğitimli kadının istediği her alanda başarıyı yakalayabileceğine inandığını vurgulayan Öztürk, kadınların bir erkeğin yaptığı her işi yapabileceğine inandığını birikimli kadınlar en üst düzey görevleri üstlenebileceğini belirtti.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.224 kez okundu