YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Belediye Başkanı Koro Yönetti, Dekan Türkü Söyledi

25 Kasım 2009 tarihinde eklendi

Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu tarafından Öğretmenler Günü sebebiyle gerçekleştirilen etkinlikte Çanakkale Belediye Başkanı koro yönetirken, Eğitim Fakültesi Dekanı da türkü söyledi. ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu’nun geleneksel hale getirdiği “2. Her şey Öğretmenlerimiz İçin” programı renkli anlara sahne oldu. Eğitim Fakültesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda düzenlenen programa Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Demircan ve Prof. Dr. Varol Tok, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, ile emekli öğretmenler başta olmak üzere, görevleri devam eden ilk ve ortaöğretim, dershane, üniversite öğretmenleri katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Topluluk Başkanı Çağatay Değirmenci, Halkla İlişkiler Topluluğu’nun vatandaşlara yönelik etkinlikler gerçekleştiren aktif bir öğrenci grubu olduğunu vurguladı ve Öğretmenler Gününü kutladı. Program Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram’ın programı sunumuyla devam etti. Öğretmenlere ilk olarak Atatürk’ün 1922 yılında öğretmenlere yaptığı hitabın videosu izletildi ve öğretmenliğin anlamı üzerinde duruldu. Programda topluluk üyesi Birsen Keskin ise öğretmenler ile ilgili bir şiir okudu. Etkinlikte bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, öğretmenliğin kutsallığına değinerek törene katılan öğretmeninin mutlu gününü kutladı ve elini öperek armağan sundu. Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Demircan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal ile Tabip Odası Başkanı Dr. Ersin Gin de kısa birer konuşma yaparak öğretmenler günü sebebiyle öğretmenleri ve etkinliği düzenleyen Halkla İlişkiler Topluluğunu kutladı. Törende üniversitenin ve Çanakkale esnafının öğretmenlere iletilmek üzere sunduğu ve Halkla İlişkiler Topluluğuna üye öğrencilerin temin ettiği 100’ü aşkın armağan çeşitli şekillerde öğretmenlere sunuldu. Tören esnasında en genç ve en yaşlı öğretmene, okul yöneticilerine, öğretmen çiftlere, şarkı söyleyen öğretmenlere ve kapıda verilen numaralar doğrultusunda yapılan çekilişlerde armağanlar salonda bulunan yöneticiler tarafından öğretmenlere takdim edildi. Salonda bulunan öğretmenlerin tamamı kravat, fular, yemek, takı, giysi, kitap gibi armağanlar sunuldu.
KOROLAR ÖĞRETMENLERİ BÜYÜLEDİ
Düzenlenen öğretmenler gününde iki koro sahne aldı. ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosunun sahne almasıyla başlayan programda öğretmen marşı başta olmak üzere yerli ve yabancı eserler seslendirildi. Koronun öğretmen marşının seslendirdiği anda konuk öğretmenlerde sahneye davet edildi. Şef Mete Gökçe, konser bitiminde Halkla İlişkiler Topluluğu tarafından plaketle, koro öğrencileri tarafından çiçekle ödüllendirildi. Bu koronun ardından ise üyeleri içinde Çanakkalelilerinde bulunduğu üniversiteliler korosu sahne aldı. Ağırlıklı Türk Sanat Müziği eserlerinin seslendirildiği konserde öğretmenler birçok şarkıya eşlik ederek hoşça vakit geçirdi. Bu konserin bitiminin ardından ise Şef Mehmet Gören hazırlanan bir plaketle ödüllendirildi.
ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI KORO ŞEFİ OLDU
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, törende birde sürprizle karşılaştı. Programın sunumunu yapan Gökhan Bayram’ın “Şehrin yönetimini yıllardır yapıyorsunuz, şimdi birde koro yönetir misiniz ?” sözü üzerine Başkan Gökhan sahne aldı. Öğretmen Marşını yöneten Belediye Başkanı, seyircilerden yoğun alkış aldı. İlk şeflik denemesinin ardından duygularını aktaran Başkan Gökhan “Koro şefliği zor işmiş. Bir daha yapmayı düşünmüyorum. Ama koroda görev almak farklı ve güzel bir deneyim oldu” dedi. Topluluk Danışmanı Gökhan Bayram ise “bir dahaki yıl sizi koroda solist olarak görmek isteriz” diyerek kendisine zeytinyağı armağan etti. Törende Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal ise Üniversiteliler Korosu ile birlikte “İki Keklik” türküsünü söyledi. Törenin muhtelif zamanlarında ise eski Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Yıldız öğretmenler ve Çanakkale ile ilgili çeşitli şiirler okudu. Törenin bitiminde öğretmenler, kendileri için böylesine bir program düzenleyen Halkla İlişkiler Topluluğu’nun üyesi üniversite öğrencilerini uzun süre alkışlayarak tebrik etti. Hazırlanan program seyircilerin ve düzenleyenlerin hep birlikte 10. Yıl Marşı’nı okumalarıyla sona erdi. 

1.704 kez okundu