YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Belediye Ücretsiz Bisiklet Dağıtımına Başladı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Çanakkale Belediyesi arasında “Fiziksel Aktivitenin Arttırılması” işbirliği ve “Bisiklet Yolu Yapımını Destekleme” protokolü karşılığında Çanakkale Belediyesi’ne verilen 1100 adet bisiklet için başvuruda bulunan kentlilere bisikletlerin dağıtımı yapılmaya başlandı.

21 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Belediye hizmet binası önünde gerçekleşen törene katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, bisiklet yolu olan kentlere yönelik gerçekleşen bu proje kapsamında Çanakkale Belediyesinin de kentlilere 1100 adet bisikleti 6 ay süreyle ücretsiz olarak tahsis ettiğini belirtti. Başkan Gökhan, 6 ayın sonunda bisikletleri kullanmaya devam etmek isteyen kentlilerin, bisikletlerin halen kendilerinde olduğunu ve hasarsız olduklarını beyan etmeleri halinde yeniden ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceklerini de kaydetti. Başkan Gökhan, bisikletin hava kirliliğini önlemeye yönelik önemli bir ulaşım aracı olduğunu belirterek, aynı zamanda sağlık açısından da faydaları olduğunu, bu nedenle kentlileri teşvik etmeye yönelik projelerin hayata geçtiğini söyledi.

Bisikletleri alan kentlilerde de bir süre sohbet eden Başkan Gökhan’ın aynı zamanda bisiklete de binmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Öte yandan, bisikletler için başvuruların devam ettiğini belirten belediye yetkilileri başvuru için istenen evrakları ise şu şekilde açıkladılar:

1- Sözleşme

2- Nüfus cüzdanı fotokopisi

3- İkametgah (Sadece Çanakkale Merkez, Çınarlı ve Güzelyalı’da ikamet edenler başvuru yapabilir.)

4- Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Her aileye bir bisiklet verilecek olup gerekli kontroller yapılacaktır.)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.558 kez okundu