YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Bisikletçiler Çanakkale’den Start Aldı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour Of Turkey) 122.6 kilometrelik üçüncü etabı olan Çanakkale-Edremit etabı start aldı.

22 Nisan 2019 tarihinde eklendi

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ikinci etabı Tekirdağ-Çanakkale turu ile devam etmişti. 183.3 kilometrelik Tekirdağ-Eceabat olan ikinci etabını Bora-Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett, 4 saat 11 dakika 48 saniyelik derecesiyle birinci tamamlamıştı. Turun üçüncü etabı olan Çanakkale-Edremit arasındaki 122.6 kilometrelik parkuru Çanakkale Valiliği önünden başladı. Etabın startını Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve federasyon yetkilileri verdi.

Vatandaşlar ve öğrenciler bisikletçilere ellerinde Türk bayrakları ile büyük ilgi gösterdi. 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 21 Nisan Pazar günü İstanbul’da tamamlanacak. Dünyadaki tek kıtalararası bisiklet turuna katılan sporcular, 6 etap boyunca toplam 993,4 kilometre pedal çevirecek.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.307 kez okundu