YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Bozcaada ve Gökçeada’da Kurban Bayramı Alarmı!

Çanakkale’nin en önemli turistik bölgeleri arasında yer alan Bozcaada ve Gökçeada Kurban Bayramı’nda yine en fazla ilgi gören yerler arasında yer alıyor.

17 Temmuz 2021 tarihinde eklendi

Bozcaada ve Gökçeada’da bayramı geçirmek isteyen çok sayıda tatilci haftalar öncesinden konaklama tesislerinden rezervasyonlarını yaptırdılar. Özellikle Bozcaada’da 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesinde rezervasyon yoğunluğunun yaşandığını belirten turizmciler konaklama tesislerinde rezervasyonların dolduğunu belirterek, konukların adada bir sorun yaşamamak için rezervasyon yaptırmadan gelmemelerini istediler. Kurban Bayramı öncesi Bozcaada'da otellerin ve pansiyonların tamamamının dolduğunu belirten turimzciler, Korona Virüs Salgını ile birlikte normalleşme sürecine girilmesinin ardından adaya büyük ilgi olduğunu ifade ettiler.

Öte yandan Kurban  Bayramı öncesi Bozcaada ve Gökçeada’ya gelecek tatilcilerin vapur kuyruklarında uzun süre beklememeleri için de GESTAŞ A.Ş. yetkilileri önlem aldı. Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş. yetkilileri Geyikli ve Kabatepe iskeleleri önünde uzun kuyrukların oluşmaması için sefer sayılarını arttırdıklarını belirterek, yoğunluğun başlaması ile birlikte seferlerin aralıksız olarak dolmuş usulü ile yapılacağını açıkladılar.

(HABER / FOTOĞRAF: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

10.056 kez okundu