YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Bozcaada'da Yerel Tatlar Festivali'ne Büyük İlgi

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde Türk- Rum kültürünün birbirine karıştığı lezzet mirasına sahip çıkmak amacıyla düzenlenen “Uluslararası 7. Yerel Tatlar Festivali” büyük ilgi gördü.

24 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği’nin (BOZTİD) Bozcaada Belediyesi’nin desteği ile düzenlediği “Uluslararası 7. Bozcaada Yerel Tatlar Festivali”nde adalı hanımlar kendi mutfaklarında hazırladığı geleneksel yemekleri Bozcaada Meydanı’nda lezzet severlerle buluşturdu. Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği (BOZTİD) Başkanı Ülke Diler ile çok sayıda tatilcinin de katıldığı festivalin açılışında adalı hanımların yaptıkları yerel tatlar adeta kapışıldı.

Festivalin bu yıl Kurban Bayramı tatili sebebiyle 24 Eylül 2016 Cumartesi günü yapıldığını belirten organizasyon yetkilileri etkinlikte Kulak Mantı, Tavşan Yahni, Sahan Mantı, Mafiş, Kuskuslu Kuzu Kapama, Etli Sarma, Ev Baklavası gibi geleneksel yemeklerin sunulduğunu ifade ettiler.

Öte yandan festival kapsamsında gün boyu çocuklara yönelik animasyonların gerçekleştirdiğini de belirten yetkililer gecenin finalinin ise  Yunanistan’ın Midilli Adası'ndan gelen “Grup Midilli Rebet’in verdiği Rembetiko Konseri ile sona erdiğini belirttiler.

(HABER : AYHAN ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.354 kez okundu