YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi Eylül’de Açılıyor

Cevatpaşa Mahallesi İlke ve Bayrak Sokak kesişiminde bulunan alanda inşaat faaliyetleri tamamlanan “Çanakkale Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübü” Eylül ayında kapılarını çocuklara açacak.

08 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Kentte yaşayan 3-14 yaş arası çocuklara hizmet verecek olan Merkezi, Çanakkale programı kapsamında kentte bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Aksoy başta olmak üzere parti yönetiminden kadın temsilciler, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Sürücü, Handan Özyayla, Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin basın mensupları ile birlikte gezdi.

İnşaat faaliyetlerinin ardından iç mekan düzenlemelerinin devam ettiği merkeze ilişkin ön bilgi veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, binanın yaklaşık 2.500 metrekare ve iki kattan oluştuğunu kaydetti. 3-14 yaş arasındaki çocukların kültürel, sanatsal, bilimsel ve eğitsel pek çok faaliyetten yararlanabileceğini belirten Başkan Gökhan, alt katın kreş ve gündüz bakımevi olarak 3-6 yaş aralığındaki çocuklara, üst katın da 6-14 yaş aralığındaki çocuklara hizmet vereceği bilgisini paylaştı. Başkan Gökhan, çocukların uzmanlar eşliğinde eğitim göreceğini de kaydetti.

Oyun odaları, eğitsel amaçlı odalar, kütüphane, spor odası gibi pek çok bölüme ayrılan Merkezi inceleyen konuklara hem Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar hem de Merkez personeli tarafından bilgiler verildi.

Çanakkale Belediyesi Kreşi ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübünün Eylül ayında hizmete girmesi planlanıyor.

3.364 kez okundu