YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale Bu Yıl EMITT Fuarı’na Katılamıyor!

Her yıl geniş bir katılım ile İstanbul’da gerçekleştirilen EMITT Fuarı’nda tanıtılan Çanakkale’nin bu yıl fuara katılamayacağı açıklandı.

06 Ocak 2020 tarihinde eklendi

Konu ile ilgili Belediye Meclisi'nde açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İstanbul’da gerçekleştirilen EMITT Fuarı’na yıllardır Kalkınma Ajansı’nın kiraladığı stantta katılım sağlandığını belirterek, “Bizlerde Çanakkale Belediyesi olarak buna katkıda bulunuyorduk. Ancak Kalkınma Ajansı bu yıl EMITT Fuarı’nda yer kiralamasını yapmayacağını belirtti. Bunun sebebini araştırdığımızda Kalkınma Bakanlığı olarak bu yıl bu tür etkinliklere para ödenmeyeceğinin belirtildiğini öğrendik. Bunun üzerine bu stand kiralamasının Çanakkale Assos Truva Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇATTAB) olarak yapılabileceğini söyledik. Konu ile ilgili durumu ilgili turizmcilere de söyledik. Hatta bunun İl Özel İdaresi tarafından da yapılabileceğini ifade ettik. Vali beye de durumu söyledik. Ancak hiçbirinden olumlu cevap alamadık. EMITT Fuarı’nın yapılmasına kısa bir süre kaldığı için bundan olumlu cevap alamadığımız için maalesef bu yıl Çanakkale olarak fuara katılamayacağız. Bu yıl böyle olacak, ama seneye yine aynı durum olursa Çanakkale Belediyesi olarak turizm konusunda önemli bir yer olan EMITT’te standımızı açarız” dedi.

Öte yandan Çanakkale standının olmayacağı 30 Ocak- 3 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek EMITT Fuarı’nda Çanakkaleli turizmcilerin kendi imkanları kiraladıkları standlarda firmalarını tanıtacakları öğrenildi.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.611 kez okundu