YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale Sofya Fuarı’nda Tanıtılıyor

Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleştirilen Balkanlar’ın önemli turizm fuarlarından biri olan “36. Holiday &Spa Expo Fuarı” başladı. Fuarda Türkiye destinasyonları içerisinde en fazla ilgiyi Çanakkale bölümü çekti.

14 Şubat 2019 tarihinde eklendi

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) üyeleri ile birlikte Çanakkale merkez, Gökçeada ve Gelibolu ilçelerinden yoğun katılımım olduğu fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı stant alanında Çanakkale Valiliği önderliğinde oluşturulan Çanakkale stantı yoğun ilgi gördü.

Yoğun ilgi gören fuar açılışında Bulgar Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, Çanakkale standını ziyaret etti. ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer Bayan Angelkova’ya Çanakkale ve Troya hakkında bildiler verdi. Aydeğer “Bulgar turistleri Çanakkale’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz, Bulgar turist sayısını arttırmak için Bulgar makamlar ile işbirliğine her zaman hazırız” dedi.

“SOFYA TURİZM FUARINDA BULGAR TURİSTLERİN ÇANAKKALE’MİZE GELMESİ İÇİN ÇOK YOĞUN İLETİŞİM VE TANITIM ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYORUZ”

Fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliğindeki Türkiye standında Bulgaristan Turizm Ateşesu Cemal Tekkanat, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ateşesi Barboros Dicle ile Çanakkale turizmi ile ilgili toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Çanakkale’nin turizm değerleri görüşüldü. ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer 2018 Troya yılı vesilesi ile bölgede son dönemde gerçekleştirilen başta Troya Müzesi olmak üzere çok sayıdaki yatırım, etkinlikler ve tanıtma çalışmaları hakkında bilgi paylaşarak, Çanakkale ve civarına daha fazla turist çekmek için fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Aydeğer, “ Sofya Turizm Fuarına son 15 yıldır sürekli olarak katılım sağlıyoruz. Komşularımız bizim için çok önemli. Ülke ekonomimizin güçlenmesinde özellikle yurtdışı turizm gelirlerimizi arttırılmasını çok önemsiyoruz. Sofya Turizm Fuarında Bulgar turistlerin Çanakkale’mize gelmesi için çok yoğun iletişim ve tanıtım çalışması yürütüyoruz. Tur operatörleri ile onlarca toplantı gerçekleştirdik. Amacımız bölge ve ülke turizmimizin güçlenmesi, sürdürülebilir büyümesidir. 2019 yılında Turizm sektör destek verdiği 54 sektör ve istihdam olanakları ile 2019 yılının en önemli itme gücü olacaktır” dedi.

Sofya Fuarına ÇATOD adına, Armağan Aydeger, Salih Yüksel, Hilmi Mehmet Satar, Şenol Dağınık, Ertuğrul Temizel, Hilmi Selimoğlu, Ali Ay, Erhan Pazarbaşı, Yusuf Kayaalp, İsmail Döner, Cem Eraydın, Ayşe Uşaklı, Kadir Uğraş katıldı.

HABER: Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.444 kez okundu