YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş’yi Kurma Çalışmaları Sürüyor

Çanakkale Turistik Otelciler ve İşletmeciler, Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş’nin kurulması için çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü söyledi.

13 Haziran 2018 tarihinde eklendi

ÇATOD olağan değerlendirme toplantısı ve TURSAB Çanakkale Körfez Byk ile Çanakkale Rehberler Odası ve Çanakkale Turizm Tanıtma Derneği katılımı ile ortak iftar programı Troia Tusan Hotel’de gerçekleştirildi.

ÇATOD toplantısında 2019 yılı tanıtım çalışmalarının planlaması, Turizm sektöründeki nitelikli ara personel ihtiyacı, Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. , 2018 Troİa Yılı son gelişmeler ve Çanakkale ili turizm yatırımları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer toplantıda yaptığı konuşmada ÇATOD olarak Çanakkale Turizminin güçlü vizyonunun oluşmasında ve sürdürülebilir Çanakkale turizm destinasyonu için 7/24 soluksuz çalışmaya, projeler üretmeye devam ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda 2019 fuar ve tanıtım çalışmalarını planlamaya şimdiden başladık. Önümüzde kasım ayında Travel Turkey İzmir ve Londra Fuarları var. Sektör olarak ara personel konusunda tüm tesislerimizde ciddi bir ihtiyaç var. Yaz sezonunda birçok tesisimizde bu alanlarda personel ihtiyacı devam ediyor. Özellikle kat hizmetleri, mutfak ve servis departmanlarında nitelikli personel ihtiyacının karşılanması için önümüzdeki süreçte ilgili kurumlar ile çalışmalar planlıyoruz. Nitelikli ara personel artarak her yıl daha çok hissedilmekte, bu kapsamda özellikle ilgili eğitim kurumlarımızla birlikte somut adımlar atmamız gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımız himayelerinde, Çanakkale Valiliğimiz koordinasyonunda çok sayıda Bakanlık, kamu ve özel kurumların katkıları ile devam eden 2018 Troia Yılı; uluslararası tanıtım ve iletişim çalışmalarıyla, başta 100 Milyon TL’ye yakın Troia Müzesi yatırımı olmak üzere Troia Milli Parkı civarındaki çok sayıda gerçekleştirilen ve devam etmekte olan alt ve üst yapı çalışmaları, yıl boyu devam eden spor, kültür, sanat ve bilim alanındaki etkinlikleri ile Türkiye turizmine damga vuruyor. Bugün 100’e yakın ülkede yapılan tanıtım ve iletişim çalışmalarının öznesi Troia ve Çanakkale’dir. Çanakkale tarihin en önemli turizm tanıtım hamlesinin yaşamaktadır. Bu kapsamda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, bu yılın bir Türkiye Turizm hamlesi olmasının mimarı, 2018 Troia Yılı hayalinin gerçekleşmesindeki çok değerli katkıları için Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a, Çanakkale il genelinde ve Çanakkale ile ilişkisi olan tüm kurum ve kuruluşları seferber ederek 2018 Troya Yılının başarısı için bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve gayretleriyle çalışan Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya minnettarız ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“ÇANAKKALE TURİZM TANITIM A.Ş. NİN KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Önümüzdeki süreçte Çanakkale Turizminin sürdürülebilir kalkınmasına çok önemli katkı sağlayacağına inandıklarını da belirten Armağan Aydeğer, “Türkiye Turizmi için örnek bir model olacak Çanakkale Turizm Tanıtım A.Ş. nin kurulması için Çanakkale Ticaret ve Sanayi odamız ile birlikte tüm kurum ve kuruluşlarımızın hayati katkıları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çanakkale Turizminin gelişimine büyük katkı sağlayacak Troyia Müzesi, Küçükkuyu Midilli seferleri, 1915 Çanakkale Köprüsünü Güzelyalı Gençlik Merkezini turizmciler olarak çok önemsiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Toplantı sonrası gerçekleştirilen İftar programına Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve Müdür Yardımcısı Sedat Aslan, GMKA Çanakkale Koordinatörü Recai Başaran, Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu katılım sağladı. İftar sonrasında Çanakkale Milletvekili Bülent Turan katılımcılar ile bir araya gelerek Çanakkale Turizmi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Program sonrasında ÇATOD, TURSAB Çanakkale Körfez Byk, ÇARO ve ÇATUD tarafından 2018 Troia Yılının gerçekleşmesi ve sürecindeki çok değerli katkıları nedeniyle Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür ve hatıra niteliğindeki Troia ile ilgili tablolar sunuldu.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz

1.732 kez okundu