YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale Turizmi 2020 Yılına Hazırlanıyor

Çanakkale’yi marka şehir olarak 2020 yılında dünya çapında tanıtmak, kültürel mirasın geliştirilmesi teması ve sürdürülebilir turizm amacıyla “Çanakkale Destinasyon Yönetimi” toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında Lapseki Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

18 Aralık 2019 tarihinde eklendi

“Çanakkale Destinasyon Yönetimi” toplantısında I Meant It firması Türkiye Direktörü Nazlı Kayı tarafından Çanakkale Destinasyon Yönetimi projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Çanakkale Destinasyon Yönetimi projesiyle; Çanakkale’deki tüm turizm paydaşlarının katkısı ve ortak aklıyla Çanakkale’nin  tüm yönleriyle dünyaya tanıtılması planlanıyor. Çanakkale’nin Türkiye’de önde gelen tarih, kültür ve sosyal turizm merkezlerinden biri haline getirmek, birden çok turizm destinasyonuna sahip zengin bir il olarak; dünya çapında örnek bir merkez haline getirilmesi ve uluslararası ölçekte turizm sektöründen alınan payın artırılması amaçlanan proje ile Çanakkale’nin kalkınmasına yönelik yönetişim mekanizmasının kurulması ve sürdürülebilir bir modelin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Toplantı, 2020 yılında Çanakkale turizminin sürdürülebilir tanıtımının gelişmesi için kurumsal bir yapının hayata geçirilmesi, Çanakkale gastronomisinin ön plana çıkarılması, Çanakkale’ye gelen ünlü isimlerin görüşlerinin alınması, ÇOMÜ’ye gelen yabancı öğrencilerin görüşlerinin alınması, Çanakkale turizmi ile sürdürülebilir ekonominin sağlanması, Çanakkale turizminin geliştirilmesi konusunda gerekli fizibilite çalışmalarının yapılması, bölgenin turizm alt yapı ve üst yapı çalışmalarının iyileştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar görüşüldü.

“Çanakkale Destinasyon Yönetimi” toplantısında, Çanakkale turizmi ile ilgili yapılması gereken ve önem arz eden çalışmaların hızlı bir şekilde yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıya Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cemil Agas, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sedat Arslan, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik,  Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, I Mean It Türkiye Direktörü Nazlı Kayı ve proje koordinatörleri katıldı.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.884 kez okundu