YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale Ürünleri “Coğrafi İşaretli Ürünler Fuarı”nda Beğeniye Sunuldu

TOBB’un katkıları ve Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen,Türkiye'nin farklı coğrafyasından ürünlerin sergilendiği “Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı”nda Çanakkale ürünleri büyük beğeni topladı. 

19 Eylül 2019 tarihinde eklendi

Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilen “Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarı” na Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ile Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Bayramiç Ziraat Odası, Ezine Peynirciler Derneği, Ezine Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğinde 30 metrekarelik stand ile katılım sağladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirve”sinde Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan zirvenin açılışına katılarak Çanakkale standına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Zirve kapsamında düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarında Çanakkale Standında, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, ÇTB Fuar sorumluları Gözde Kartal ve Erkal Ata, ÇTSO Fuar Sorumlusu Gökhan Doğru, Ezine Tarım ve Orman ilçe Müdürü Ramazan Eren, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcısı Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Derya Tahsildaroğlu, Kadir Tınmaz, Gürkan Oğral, Genel Sekreter Fırat Öğüt, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Bayramiç Ziraat Odası Meclis Başkanı Yücel Çayıroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Adem Örnek Fuar Sorumluları Öznur Altun ve Eren Mutlu gelen misafirlere ev sahipliği yaptı.

Çanakkale standında Çanakkale’nin Coğrafi işaretli ürünleri olan Ezine Peyniri, Bayramiç Beyazı, Bayramiç Elması ve Çanakkale el halısının yanı sıra coğrafi işaret tescili alma niteliğine sahip olan Çanakkale Domatesi, Ezine Êski Kaşarı, Ezine İnek Peyniri, Gelibolu Sardalyesi, Gökçeada Zeytinyağı, Geyikli Zeytinyağı, Gökçeada Kekik Balı, Ayvacık Karakovan Balı, Lapseki Şeftalisi, Lapseki Kirazı, Yenice Kaypa Biberi, Çanakkale Peynir helvası, Bayramiç helvası, Biga Lokumu, Biga Köftesi, Mevlevi Tatlısı, Süt Reçeli, Domates Salçası vb gibi ürünlerinin tanıtımları ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Çanakkale’nin turizm değerleri de tanıtıldı.

19-20-21 Eylül tarihleri arası 3 gün sürecek fuar kapsamında Avusturya, İtalya, Gürcistan, Güney Afrika, Ekvator ve Tanzanya ülkeleri başta olmak üzere Büyükelçilikler, Ankara Valiliği başta olmak üzere bazı illerin Valilikleri, Türkiye’deki Oda ve Borsalar stant açarak etkinlik programında yer aldı. Zirve boyunca yaklaşık 250 iş görüşmesinin gerçekleşmesi beklenirken; İspanya, Portekiz, Brezilya, Lübnan, Bulgaristan, Malezya başta olmak üzere yabancı ülke temsilcileri de zirve ve fuarı ziyaret edecek.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz

2.737 kez okundu