YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale ve Balıkesir Yurtdışına Tanıtıldı

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) işbirliği ile yürütülen program kapsamında yabancı turizm yazarları ve influencer mensuplarına Çanakkale ve Balıkesir’in turistik değerlerinin tanıtıldı.

23 Kasım 2021 tarihinde eklendi

Program kapsamında Polonya ve Yunanistan’dan gelen katılımcılarla Çanakkale Troya Müzesi, Assos Antik Kenti, Yeşilyurt ve Adatepe Köyleri, Antandros Antik Kenti, Havran Kent Müzesi, Havran Konakları, Kazdağları Cam Seyir Terası, Edremit, Gömeç ve Ayvalık’ta farklı tarihi ve turistik alanlar ziyaret edildi.

5 gün süren programda kültür turlarının yanında yabancı konuklar zeytin hasadı, zeytin toplama, zeytin kırma ve zeytinyağı ve doğal sirke üretim süreçlerini yerinde incelediler, daha sonra zeytin ve zeytin yağı tadımları yapılarak bölgenin zeytin varlığının tanıtımı yapıldı.

Çanakkale Bölgesi Turist Rehberleri Odası (ÇARO) Üyesi Profesyonel Turist Rehberleri Aykut Degre, Emre Barlas ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Müşterioğlu rehberliğinde bölgeyi gezen yabancı konuklar, program boyunca ziyaret edilen noktalardan çok etkilendiklerini ve yeni deneyimlerden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Program süresince influencer ve basın mensuplarının deneyimlerini sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştıkları ve bölgemiz hakkında olumlu yorumlara yer verdikleri görüldü.

HABER: Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

7.596 kez okundu