YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale’de 60’dan Fazla Batık Dalış Turizmine Açıldı

Çanakkale’de 60’dan fazla batığın dalış turizmine açıldığı belirtilerek, bunun il turizmine büyük katkı sağlayacağı açıklandı.

24 Mayıs 2019 tarihinde eklendi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yapılan görüşmeler neticesinde Turizmi Teşvik Kanunu'nda değişiklik yapılamasını ön gören kanun teklifi kabul edilerek yasalaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu kabul edilen kanun teklifiyle Çanakkale turizminde yeni bir pencere açıldığını belirttiler.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada Türkiye’nin, eşi benzeri bulunmayan bir tarih, kültür ve medeniyetler beşiği, adeta açık hava müzesi olduğunu belirterek, “Türkiye tarihi eser, ören yeri, anıt yapılar, gastronomi gibi özgün kültürel miras ürünleri bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Bu zenginlik iyi kullanılırsa ve doğru planlamayla yönetilirse ülke ekonomimizde o çerçevede büyümeye devam eder. 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında şehrimize gelen turist sayısında ciddi artış oldu. Müzenin tamamlanmasıyla beraber sadece Troya için Çanakkale’mize 600 binden fazla ziyaretçi geldi. Aynı zamanda Şehitliğimizde yapılan düzenlemelerle 300 binden 3 milyonu aşan ziyaretçi sayılarına ulaştık. Diğer turizm alanlarında da doğru planlamayla Çanakkale’mizin tarihini, kültürünü ve marka değerlerini hakkettiği seviyeye getirmeye gayret ediyoruz. Biliyoruz ki turizm alanında yapılan her yatırım ve projeyle kadim tarihimize olan vefamızın da gereğini yerine getirmiş oluyoruz. Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nun da yer aldığı komisyonun hazırladığı ve TBMM Genel Kurul’unda kabul edilen kanun teklifiyle beraber Çanakkale’mizde de bulunan 60’dan fazla batık dalış turizmine açıldı. Bu sayede her yıl Çanakkale’mize gelen turist sayısında ciddi artış olacaktır. Özellikle Çanakkale’mize İngiltere, Fransa, Yeni Zelanda, Almanya, Avustralya gibi ülkelerden gelen turist sayısında artış olması beklenmektedir” dedi.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.146 kez okundu