YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale’de Doğa ve Tarihe Uygun Çevre Planı Toplantısı Yapıldı

Çanakkale’de İl Özel İdaresi sorumluluk alanında turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

26 Mayıs 2022 tarihinde eklendi

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı-İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, ÇOMÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Sinan Karabulgu ve İl Özel İdare teknik personelleri katıldı.

Toplantıda Çanakkale’de turizmin yoğun olduğu bölgelerde Kentsel Tasarım Rehberi hazırlanması, yörenin doğal ve tarihi yapısına uygun, turizme katkı sağlayacak mimari projelerin tasarlanması konuları değerlendirildi.

Çanakkale’nin doğası ve tarihi ile turizmin baş şehirlerinden olduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, “Tarihi, kültürel ve doğal değerleri koruyarak turizme katkı sağlayacak mimari projelerin geliştirilmesi şehrimizin ekonomisi ve turizm sektörü açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Turizmin yoğun olduğu bölgelerde doğa ve tarihe uygun mimari proje çalışmalarının değerlendirildiği toplantı görüş ve önerilerin ardından son buldu.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

6.048 kez okundu