YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale’de Fener Alayı Coşkusu

Çanakkale Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayı etkinliği büyük ilgi gördü.

19 Mart 2017 tarihinde eklendi

Saat 19:30’da ellerinde Türk Bayrakları, Atatürk Posterleri ve meşaleler ile Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen binlerce Çanakkaleli 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü coşkusunu doyasıya yaşadı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan ile birlikte CHP’li Milletvekilleri ve binlerce Çanakkalelinin de iştirak ettiği Fener Alayına katılımın yüksek olması dikkat çekti. Marşlar eşliğinde caddelerde yürüyen Çanakkalelilerin Fener Alayı etkinliği Yat Limanı’nda sona erdi. Yaklaşık 1 saat süren Fener Alayı yürüyüşünün ardından Yat Limanı bölgesinde Havai Fişek gösterisi düzenlendi. Bu arada fener alayına tekneleri ile denizden katılan balıkçılarda etkinliğe ayrı bir renk kattı.

Çanakkaleliler Fener Alayı etkinliğinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Funda Arar konserine katılarak 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadılar.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

HABER VİDEO
6.896 kez okundu