YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale’de Radyo TV Verici Kulesi Tamamlanmak Üzere

Çanakkale’de Radar Tepesi mevkiinde yapımı devam eden “Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi” inşaatının büyük kısmı tamamlandı.

01 Nisan 2020 tarihinde eklendi

34.200.000 TL bedeli Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından karşılanan ve İl Özel İdaresi tarafından Kalabaklı Köyü Radar Tepesi mevkiinde yaptırılan Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi Projesinin inşaatında çalışmalar son aşamaya geldi,

Radar mevkiinde yapımı devam eden kule hem Tv ve radyo yayın frekanslarını sağlayacak, hem de eşsiz ve sıra dışı tasarımı ile şehirde simgesel görüntü oluşturacak. Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi projesi kapsamında yer alan sosyal tesislerde ise ziyaretçi birimleri, çok amaçlı salon, sergi salonu, restaurant, oditoryum, hediyelik eşya alanı,  GSM Operatörleri, Telekoma ait birimler ve açık rekreasyon alanları da bulunuyor. 2020 yılı ortalarında tamamlanması planlanan ve 100 metre yüksekliğinde tasarlanan Çanakkale Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi Eşsiz ve sıra dışı tasarımıyla Çanakkale’nin simgelerinden biri olacak.

Çanakkale’nin en gözde yatırım projelerinden biri olan Karasal- Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi tamamlandıktan sonra 7 tane yerel, 49 tane ulusal düzeydeki HD ses ve görüntü kalitesinde kablosuz TV yayınlarına ulaşılmasını sağlayacak.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

5.268 kez okundu