YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale’de Ralli Heyecanı Başladı

Europa Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Çanakkale’de gerçekleşen "Troy 2018" etabının startı törenle verildi.

10 Mayıs 2018 tarihinde eklendi

Seremonik Start törenine, Çanakkale’ye bazı yatırımların açılışını yapmak ve temelini atmak için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysal Eroğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Büyükelçi Faruk Kaymakçı’nın yanı sıra çok sayıda protokol mensubu katıldı.

Gestaş sponsorluğunda gerçekleşen Ralli’nin Troya Etabında konuşan Bakan Eroğlu, yarışmacılara başarı dileklerinde bulundu ve bakanlık tarafından Çanakkale’de yürütülen çalışmalara değindi.

Bakan Eroğlu ve beraberindeki heyet Troya Atı yanında, 11 ülkeden 250 kişinin katıldığı, ana teması ‘2018 Troia Yılı’ olan Europa-Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi´nin ‘Troy 2018’ etabının startını verdi. Start öncesi rallide yarışılacak araca binen Eroğlu, katılımcılara “Her biriniz turizm elçisisiniz, Troia Yılı tanıtım elçisiniz, katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye´nin birçok ilini dolaşacak ralliciler için elinde Türk bayrağıyla start veren Bakan Eroğlu, “Dostluğun pekişmesi dileğiyle ralliye katılanlar artık bizim fahri elçilerimiz olacak. Biliyorsunuz Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ‘Troia Müzesi’ni yapılıyor. Troia Ören Yeri´ne bu yıl en azından 1 milyon turist bekliyoruz. Gerçekten muhteşem bir hazine. Dünyadaki herkesin ölmeden önce göreceği yerlerden birisi burası” dedi.

Yarışmacılar rallinin geçtiği ülkelerden topladıkları materyaller ile tasarladıkları maket Troia Atlarını da Çanakkale Kordon’da sergilediler.

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen, dünyanın her yerinden profesyonel ve amatör ralli tutkunlarının Oldtimer ve Youngtimer araçlarla katılabildiği dünyanın tek dostluk ve barış rallisi Europa – Orient Troya Rallye Çanakkale’de renkli görüntülere sahne oldu.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.797 kez okundu