YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale’de Türk Mutfağı Haftası Etkinliklerle Başladı

21-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında 81 ilde kutlanan "Türk Mutfağı Haftası" etkinlikleri başladı. 

23 Mayıs 2022 tarihinde eklendi

Bu kapsamda Çanakkale Valisi İlhami Aktaş ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun katılımı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çanakkale Ticaret Borsası'nın işbirliğinde Türk Mutfağı Haftası Sunum toplantısı gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal “İlk kez, bir “Türk Mutfağı Haftası” ilan edilmesini son derece önemli buluyorum. İnşallah bu gelişme, coğrafyamızın lezzetlerle dolu güzergâhlarında, muhteşem yolculukların vesilesi olacaktır. Çanakkale’nin merkez ve ilçelerinde etkinliklerle kutlanacak olan Türk Mutfağı Haftası ile ilimizin markalaşmış ürünleri ve kadim mutfağın hikâyesi, tüm derinliği ile tanıtılacak. Türk mutfağından en kısa zamanda, büyük ve uluslararası markalar doğmasına katkı sağlayacaktır. İnanıyorum ki Türk mutfağı, sağlıklı, geleneksel ve atıksız yönleriyle dünya mutfaklarında öncü bir yer edinecektir. Bu güce inanır, el birliği yaparsak, gastrodiplomasi alanında yeni rekorlar kırabiliriz" dedi.

Gastronomi turizminin önemini vurgulayan Başkan Yardımcısı Uysal “İnsanlar yeni lezzetleri tadabilmek için kıtalar aşıyorlar, yeni memleketlere gidiyor, yeni insanlarla tanışıyorlar. Çanakkale olarak turizmde ve tarımda önde olan bir iliz. Bu avantajımızı, gastronomimizdeki gücümüzle beraber daha da kuvvetlendirip gelen turist sayısını arttırmaya, ilimizi daha iyi tanıtmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

3.252 kez okundu