YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale’de “Turkcell Gelibolu Maratonu” Hazırlıkları Sürüyor

2 Ekim 2016 Pazar günü Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenecek olan “Turkcell Gelibolu Maratonu” ile ilgili hazırlıklar son aşamaya gelirken, organizasyon ekibi Yunanistan’da da bu etkinliğin tanıtımını yaptı.Yarış için kayıtlar ise devam ediyor.

17 Eylül 2016 tarihinde eklendi

2015 yılında Çanakkale Zaferinin 100. yılında Türkiye'ye ve Çanakkale'ye çok önemli bir sportif etkinliği kazandıran Çanakkale’deki GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik 2 Ekim 2016 Pazar günü Gelibolu Yarımadası’nda ikincisi düzenlenecek “Turkcell Gelibolu Maratonu”nun tanıtımını yapmak için önceki gün Yunanistan’a gitti.

“81. Uluslararası Selanik Fuarı” kapsamında Selanik Başkonsolosluğu’nun daveti ile Türkiye holünde Yunanistan basınına ve Yunanistan spor otoritelerine 1 saat boyunca Çanakkale ve Turkcell Gelibolu Maratonunu tanıttıklarını belirten GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, “Selanik Başkonsolosumuz Orhan Yalman Okan, Yunanistan Spor Bakan Yardımcısı, Selanik Belediyesi Spor Daire Müdürü, Kuzey Ege Ticaret Sanayi Odası Başkanı ve bir çok katılımcı Çanakkale’ye geleceklerini ve maratonumuzu destekleyeceklerini bildirdiler. Özellikle Selanik Belediyesi ile bu konuda ileriki dönem ortak çalışma için sözler verildi. Silver Holidays Sahibi dostumuz Stefanos Hadjimanolis’a da bizleri davet ederek bu organizasyonu sağladığı için teşekkür ediyoruz. Çanakkale'mizin Yunanistan pazarında güçlenmesi ve Gelibolu Maratonunun Yunanistan'da yayılması için ortak ciddi çalışmalar yürüteceğiz. Aynı zamanda Selanik Başkonsolosluğumuza verdiği destekler için sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

MARATON ETKİNLİKLERİ 29 EYLÜL’DE İSKELE MEYDANI İLE TROYA ATI’NIN BULUNDUĞU ALANDA “MARATON FUARI” İLE BAŞLAYACAK

Bu yılki maratonda bazı değişiklikler yapıldığını da belirten GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, “2 Ekim 2016 Pazar günü yapılacak olan bu etkinliğimizden önce 29 ve 30 Eylül ile 1 Ekim tarihlerinde Çanakkale iskele meydanı ile Troya Atı’nın bulunduğu alanda Maraton Fuarı’nı yapacağız. Burada geçtiğimiz yıldan çok farklı olarak Avrupa Atletizm Federasyonu’nun bir programı olan Çocuk Atletizmi etkinliğini Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteği ile gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 400 civarında ilköğretim okulu öğrencisi Troya Atı’nın bulunduğu bölgede kurulacak mini atletizm parkurları ile eğlenceli anlar yaşayacak. Etkinlikler kapsamında ayrıca kordon boyunda atletizm akrobasi hareketleri ile birlikte dans gösterileri de yapılacak” dedi.

“MARATON MORTO KOYUNDA BAŞLAYIP MORTO KOYUNDA SONA ERECEK”

Bu yılki maraton etkinliğindeki parkurun geçtiğimiz yıla göre değiştiğini de belirten Armağan Aydeğer, “Bu yılki maraton parkurumuz Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda Morto Koyu’nda başlayıp Morto Koyu’nda sona erecek. Geçtiğimiz yıl farklı noktalardan başlangıçlar yapılıyordu. Bu da bazı sıkıntılara sebep oluyordu. Bu sıkıntıları sona erdirmek için böyle bir karar aldık. Bu yılki etkinlik bizim için çok önemli. Bu ikinci yılki etkinliği en iyi şekilde tamamlamamız halinde artık bu maraton uluslar arası bir kimliğe bürünecek. Bu maratonumuzun ana sloganını “Barış İçin Koşuyorum” koymuştuk. Dünyamız bu kadar kirli bir savaş oyunu altında ezilirken, birçok alçak terör saldırıları ile karşı karşıyayken, bugün barışın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha iyi anlıyoruz. Bunu millet olarak da bir kere daha çok iyi hissettik. Dolayısı ile bu organizasyonumuz ile birlikte etkinliğe katılanlar hem ulusal, hem de dünya kamuoyuna “Barış İçin Koşuyorum” diyerek bunu dile getirmiş olacaklar. Bu yılki etkinliğimiz ana temasını ise ülkemizde yaşanan son olayları da dikkate alarak “Demokrasi ve Barış" koyduk” dedi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan Maraton, Yarı Maraton, 10 Km Koşu ve Halk Koşusu’na katılmak isteyenler https://www.gelibolumaratonu.com/tr/basvuru web adresinden online olarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.384 kez okundu