YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkaleli Gencin Örnek Başarısı

Çanakkaleli genç Mutlu İşdar, Fransa'nın Nice şehrinde 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Oda Müziği Yarışmasında 2. olarak örnek bir başarıya imza attı.

07 Şubat 2019 tarihinde eklendi

À Traverse La Flute Derneğinin düzenlediği 9. Uluslararası Flüt Oda Müziği Yarışmasına Rusya, Bulgaristan, Fransa, Meksika ve Brezilya'dan flütçüler katıldı.

Fransa'dan Maxence Larrieu, Frankfurt'tan Sarah Louvion, İsviçre'den Felix Renggli, Türkiye'den Didem Karakaya ve Sezin Alıcı ile Fransa'dan Michel Quagliozz'dan oluşan jüri önünde Merve Başoğlu ile birlikte düet performans sergileyen Mutlu İşdar, Joseph Haydn'ın flüt için yazmış olduğu Echo eseri ile Jindrich Feld'in iki flüt için bestelemiş olduğu “Duo Concertant”ı seslendirdi.

Eğitimini Almanya'da sürdürebilmesi amacıyla enstrüman temini gibi konularda Çanakkale Belediyesi'nin de destek verdiği Mutlu İşdar, ikincilik elde ettiği yarışma sonunda sertifikasını alırken, dünyaca tanınmış flüt sanatçıları ile tanışma ve çalışma fırsatı da buldu. İşdar, desteklerinden dolayı Çanakkale Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti. 

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.605 kez okundu