YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çanakkale’nin Tanıtımı İçin Bir Araya Geldiler

Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlamak amacıyla Kolin Hotel'de “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı" toplantısı düzenlendi.

22 Haziran 2022 tarihinde eklendi

Kolin Hotel'de gerçekleştirilen toplantıya Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Füsunoğlu, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Destinasyon Müdürü Yasin Topçu, Destinasyon Koordinatörü Sena Elif Gözgü, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, turizm sektörünün temsilcileri ile İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyeleri katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Turizm Operasyon ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Elif Balcı Füsunoğlu tarafından Çanakkale’nin kısa, orta ve uzun vadeli tanıtım hedefleri, aksiyon planları için ihtiyaç duyulacak eğitim planlaması, il tanıtım ve geliştirme programının genel amacı ve paydaşlarıyla ilgili konular hakkında katılımcılar bilgilendirdi.

Açılış konuşmalarının ardından; InSEA2023 Dünya Kongresi Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Doç. Dr. Enver Yolcu tarafından Uluslarası Sanat Yoluyla Eğitim Dünya Kongresi  (InSEA) tarafından Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünde “Fault Lines-Fay Hatları” temasıyla Çanakkale’de 38’incisi düzenlenecek kongre hakkında; Kentsel Strateji Şirketi Kurucusu Faruk GÖKSU tarafından “Çanakkale Tanıtım ve Geliştirme Stratejisi”  hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Toplantıda Çanakkale’nin turizm ürünleri ve unsurlarının tanıtımı için gerekli “Kent Stratejisi “hakkında teknik çalışma yapılması ile kurul gündeminde yer alan diğer konular istişare edildi.

Turizmin geliştirilmesi için yapılan çalışmaların çok kıymetli olduğunu ve Çanakkale turizminin her açıdan geliştirilmesi için hep birlikte gayret gösterdiklerini ifade eden Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında emeği geçen İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantı katılımcıların karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sonra erdi.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.908 kez okundu