YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

“Çanakkale’nin Turizm Gelirlerini Arttırmamız Lazım”

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale’de turizm gelirlerini arttırmak için projeler, kongreler yapılıp tezler yazılması gerektiğini belirterek, “Bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak gerekli. Çanakkale’ye yurt içinden ve yurt dışından yüzbinlerce insan gelmeli” dedi.

05 Temmuz 2019 tarihinde eklendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal ve akademik personelin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ali Osman Uysal fakültenin kuruluşundan itibaren gelişimine değindiği sunumunda öğretim üyelerinin akademik performansları, yayınları, projeleri hakkında bilgiler paylaştı.

ÇOMÜ’yü araştırma üniversitesi yapma hedefiyle çalışmalar yapacaklarını belirten Rektör Murat, bunun için kurum kültürünü oturtmak gerektiğinin altını çizdi ve ekip ruhunun, birlikte çalışmanın, üretmenin önemine değindi.  Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, turizmin bacasız bir fabrika olduğunun altını çizerek; “Çanakkale önemli bir turizm şehri. Çoğu vatandaşımızın, öğrencimizin bir asır öncesinde 80 bin şehidin burada yattığından haberi yok. Bu bağlamda yerli turizminin geliştirilmesi için neler yapılması gerektiğine dair çözümler bulmalı. Turizm gelirlerini arttırmak için projeler, kongreler yapılıp tezler yazılmalı. Toplumsal farkındalık oluşturmak gerekli. Çanakkale’ye yurt içinden yurt dışından yüzbinlerce insan gelmeli. Şehitlikleri gezmeli. Halka, Çanakkale’ye yönelik sosyal sorumluluk projeleri oluşturmalıyız” dedi.

Toplantı Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’ın öğretim üyelerinden gelen dilek ve temennileri dinlenmesi ile son buldu.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.971 kez okundu