YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çanakkale 'Sağlıklı Yaşam Parkı'na Kavuşuyor

Çanakkale Belediyesi’nin önemli projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmaları hızla ilerliyor. Proje tamamlandığında, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda Çanakkalelilerin keyifle spor yapabileceği bir alan kente kazandırılmış olacak.

16 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik alan içerisinde 953 metrekare kapalı alan ile birlikte projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı, Çanakkalelilerin hem açık hem de kapalı alanda spor yapabilmelerine olanak sağlayacak. Projede, sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk ve engelli spor alanları bulunacak.

Spor alanları büyük ölçüde açık alan olarak hazırlanırken, sentetik buz pistinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için üzerine yarı kapalı asma germe sistem planlandı.

Proje alanı içinde bulunan hizmet binasının zemin katında sahalarla ilişkili olarak kafeterya mekânı, soyunma odaları ve idari ofisler bulunurken, 1. Kat içerisinde fitness salonu, dinlenme alanı ve soyunma odaları yer alacak.

Çok sayıda sportif faaliyete hizmet edecek şekilde projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı’nda her yaştan kentli, hem spor yapabilecek hem de sosyal bir mekân olarak buradan yararlanabilecek. Yapım faaliyetleri hızla süren projenin yaklaşık olarak 2016 Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

1078 kez okundu