YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇATOD’dan Çanakkale Turizmi İçin Önemli Adım

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği ‘nin (ÇATOD) önderliğinde Bulgaristan'ın önemli tur operatörleri, seyahat acentaları ve  ulusal büyük medya kuruluşlarının katılımından oluşan 50 kişilik info grubu Gökçeada'da ağırlandı.

09 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Çanakkale turizminin Bulgaristan'da tanıtılması, Çanakkale'nin balkanlarda tercih edilen önemli bir destinasyon olması için yoğun çalışmalar yürüten ÇATOD, bu kapsamda ağırladığı Bulgaristan seyahat acenteleri ve medya mensuplarına Çanakkale turunun ilk etabında Gökçeada'yı tanıttı.

Gökeçada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in destekleri ve ÇATOD üyesi Gökçeada Kale Palace Oteli Sahipleri İpek, Şenol ve Mustafa Dağınık'ın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Gökçeada Dalış Merkezi'nden Selim Konya, Volkite Kite Surf Okulu'ndan Emin Ufuk, Çelik Winsurf Surf Okulu Sahibi İlkcan Çelik, Gökeçada Citta Slow Sözcüsü Aytaç Altın ve yürüyüş yolları ile ilgili Gökçeada Doğa Yürüyüşleri Uzmanı Erkan Kaya yapmış oldukları sunumlar ile katkı sağladılar.

Gökçeada Kale Palace Oteli Sahibi ve Müdiresi İpek Dağınık'ın yaptığı sunumda Gökçeada'nın alternatif turizm potansiyeli, eşsiz koyları ve bozulmamış doğal dokusu ve Rum kültürü anlatıldı. Gelen Bulgaristan heyetine hitap eden Belediye Başkanı Ünal Çetin, Bulgaristan halkını Gökçeada'yı keşfetmeye, turistik güzelliklerini yaşamaya davet etti. Bulgaristan turizm ve basın heyetinin Gökçeada ziyareti ÇATOD adına Yönetim Kurulu Başkan Kemal Pazarbaşı ve  Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer tarafından yakından takip edildi. ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, turizm pazarlamasında bu tür info gezilerinin çok önemli olduğunu, Bulgaristan’ın Çanakkale turizmi için çok önemli bir pazar olduğunu belirtti. ÇATOD olarak her yıl Bulgaristan'da turizm fuarına Çanakkale adına stant açarak katıldıklarını belirten Pazarbaşı,  Çanakkale'nin tanıtımı için çok büyük bir mücadele verdiklerini söyledi.

ÇATOD Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer de yaptığı açıklamada özellikle son dönemde etkisini arttıran  global terör tehdidine karşı çok daha fazla çalışıp insanların olumsuz algısını değiştirmeleri gerektiğini ifade ederek, “Bu organizasyonun gerçekleşmesi için en son geçen Sofya Fuarı'ndan beri çalışmalar yürütüyoruz. Bugün Bulgar tur operatörü ve seyahat acenteci dostlarımızı, Bulgaristan'nın saygın medya kuruluşlarını ağırlamaktan çok mutluyuz. Onlara Çanakkale'nin adaları, Assos'u, merkez ve civarı, Kazdağları ile çok önemli bir destinasyon olduğunu anlatıyoruz. Özellikle Bulgaristan'nın  24 Chasa, Novitar, Duma, Travel Tv, Dnes, Bnr, Trud gibi çok önemli medya kuruluşu temsilcileri aramızda ve bizler Çanakkale'mizin eşsiz güzelliklerini anlatmak, yaşatmak için büyük bir çaba gösteriyoruz. Onlara bölgemizin ve ülkemizin güvenli bir yer olduğunu doğrudan yaşatarak göstermeye çalışıyoruz. 2. etap olarak 10 ve 11 Haziran tarihlerinde gruba Küçükkuyu, Assos ve Çanakkale merkez ve civarını tanıtacağız ve toplantılar yapacağız” dedi.

2.278 kez okundu