YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇATOD’dan Esnaf Odaları Birliği’ne Ziyaret

Çanakkale Turistik Otelciler Birliği (ÇATOD) Yönetim Kurulu, Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Ünal Özcan ile bir araya geldi.

20 Ocak 2020 tarihinde eklendi

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Mehmet Hilmi Satar, Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Gökser ve Aykut Şölen’in katılım sağladığı ziyarette Çanakkale Turizmi ile ilgili geliştirilebilecek ortak çalışmalar ve sektörel sorunlar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başkan Armağan Aydeğer ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ülkemize gelen turist harcamasının yalnız yüzde 15‘i konaklama sektörüne ödenmektedir kalan yüzde 85 hediyelik eşyadan yeme içmeye, ulaşıma, seyahat acentelerine ve diğer harcamalara gitmektedir. Turizm sektörü dolaylı olarak 54 yan sektöre iş ve katma değer sağlamaktadır. Hizmet sektörü ülkemiz genelinde %15'e yakın genel isdihtamın kaynağıdır. Bu veriler eşliğinde ilimize ve ülkemize katma değer üreten tüm paydaşlarımızla uyum içinde ortak çalışmalar sergilememiz büyük önem arz etmektedir. Esnaf odamıza kayıtlı çok sayıda iş yerimiz ilimize gelen turistlerimize hizmet vermektedir. Bizler diğer tüm kurumlarımız ile olduğu gibi Esnaf Odamızla birlikte gelen turistimizin memnuniyeti için birlikte çalışmaya hazırız. Bunun yanı sıra kamu kurumlarına ait misafirhane ve benzeri işletmelerin özel sektör yatırımlarımız ile eşit şartlarda olmayan, yapılma amacı dışında kullanımına bağlı özel sektör ile rekabeti bizlere ve ülke ekonomisine zarar vermektedir. Bizler ülkemize vergi, istihdam ve katma değer üretmek için cansiperane mücadele ederken bu işletmelerin kuruluş amacında uygun koşullarda hizmet vermesi gereken kitle haricinde tüm piyasaya düşük fiyatlı, önemli maliyet istisnaları ile rekabeti bu mücadeleyi veren özel tesislerin varlığına ciddi olumsuzluk üretmektedir.”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan da yaptığı konuşmada her zaman turizmcilerin yanında olduklarını belirterek ,kendileri ile işbirliklerinin devam edeceğini söyledi.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

4.574 kez okundu