YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Troya Müzesi’nde

Türkiye’deki tarihi ve turistik yerleri tanımak ve bu bilgileri Çin Halk Cumhuriyetinde insanlara en iyi şekilde aktarmak için Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve Eşi Zhang Hua, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği personeli Çanakkale’ye geldi.

16 Nisan 2019 tarihinde eklendi

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyet ziyaretin ilk gününde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanını gezdiler.

Vali Orhan Tavlı’nın da eşlik ettiği ziyaretin ikinci gününde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki  heyet ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Troya Müzesi’ni ziyaret etti. Troya Müzesi gezisinde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyete Müze Müdürü Ali Atmaca tarafından bilgi verildi.

Troya Müzesi’nde Vali Orhan Tavlı, ziyaret anısına Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li’ye Troya temalı taşbaskı tablo ve Troya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın yazdığı Troy kitabının Çincesini hediye ederek toplu fotoğraf çektirdi.

Arkeoköy-Tevfikiye Köyü gezisinin ardından Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve Eşi Zhang Hua, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Ruilin Shi, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği personeli Troya Antik Kenti’ni ziyaret ettiler. Troya Antik Kentinde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyete Rehber Emre Barlas tarafından bilgi verildi.

Vali Orhan Tavlı, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li ve beraberindeki heyet Troya Antik Kentinde Çin’den gelen turistlerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.768 kez okundu