YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çocuklar Atletizm Etkinliklerinde Doyasıya Eğlendi

Çanakkale’de GTP Turizm A.Ş. ortakları Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik’in çabaları ile gerçekleştirilen ve 4 yıldan buyana da büyük ilgi gören “Turkcell Gelibolu Maratonu” öncesi 17 Burda AVM’de yapılan çocuk atletizm etkinlikleri büyük ilgi gördü.

05 Ekim 2019 tarihinde eklendi

Bu yıl “Adımlar Fidana” sloganıyla Turkcell’in isim sponsorluğunda 06 Ekim 2019 Pazar günü düzenlenecek “Turkcell Gelibolu Maratonu” öncesi 17 Burda AVM’de çocuk atletizm etkinlikleri yapıldı. AVM içinde gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören etkinlikte birbirleri ile kıyasıya yarışan çocuklar birinci olabilmek için çaba sarfetti. Ailelerin de çocuklarına destek olduğu yarışmalarda neşeli anlar yaşandı.

MARATON BÜYÜK İLGİ GÖRECEK

Öte yandan bugüne kadar binlerce kişinin katıldığı organizasyonda bu yılda yine etkinlik, Maraton, Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve 5 Kilometre Halk Koşusu mücadeleleri şeklinde yapılacak. 06 Ekim 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek bu mücadelelerde yer alıp tarihi dokuda koşma heyecanını tatmak isteyenler 05 Ekim tarihine kadar kayıt yaptırabilecek. Turkcell Gelibolu Maratonu’nun en zorlu etabı olan 42 kilometrelik parkur ile 21 Kilometrelik Yarı Maraton etabı aynı anda Morto Koyu’ndaki start noktasından saat 09:30’da başlayacak. 10 kilometrelik koşu ise saat 10:00’da aynı noktadan başlayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise saat 10:15’de Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak. Bütün yarışmalar yine başlanılan nokta olan Morto Koyu’nda sona erecek.

Büyük ilgi görmesi beklenen bu yılki etkinlikte yarışmayı çip ile tamamlayan bütün koşuculara saat 13:00’de Morto Koyunda düzenlenecek törende madalyaları verilecek. Genel Klasmanda ve yaş kategorilerinde dereceye girenlere ise kürsüde kupa takdimi yapılacak.

BARIŞ ORMANINA HER BİR KATILIMCI İÇİN 10 FİDAN DİKİLECEK

Öte yandan bu yıl “Adımlar Fidana” sloganıyla Turkcell’in isim sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte organizasyon yetkilileri 3 yıl önce oluşturulan Turkcell Barış Ormanı’na her bir katılımcı için 10 fidan dikecek.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.846 kez okundu