YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

ÇOMÜ Öğrencisinden Tasarım Yarışmasında Büyük Başarı

İlbak Holding’in Base İstanbul sponsorluğunda organize ettiği ve 54 kişinin 105 eser ile katılım gösterdiği “Açık Havaya Dinamizm ve Renk Katan Özgür Tasarımlar” başlıklı yarışmaya “Doğanın Sesi” isimli açık alan seramik heykel çalışması ile katılan (ÇOMÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Anasanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Canalp Sipahi, yarışmayı kazanan 9 kişiden biri oldu.

12 Şubat 2019 tarihinde eklendi

Canalp Sipahi’nin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Yeşim Zümrüt danışmanlığında ve Seramik Tasarım - 1 dersi kapsamında yapmış olduğu “Doğanın Sesi” isimli açık alan seramik heykel çalışmasının görselleri ve videosu, Şubat ayı boyunca İstanbul’un merkezi alanlarındaki ekranlarda ve billboardlarda sergilenecek.

Canalp Sipahi, Terzioğlu Yerleşkesi Güzel Sanatlar Fakültesi önünde sergilenen eseri ile ilgili şunları söyledi: “Doğanın Sesi” kinetik dış mekân heykelinde, rüzgâr, heykelin besleyicisi, heykel ise rüzgârın hayat buluşunun simgesidir. Doğayla savaşmayan, sömürmeyen, onun hakimi değil onunla bütün olma yolunda doğanın malzemesiyle, pişmiş toprakla şekillenen insan formundaki eser, tüm benliğiyle doğanın sesine kulak verir. Gövdesinde konumlanan mekanizma, rüzgâr ile hareket kazanır, doğa şarkısını söylemeye başlar, hayat gibi, bazen küçük bir yel ile kıpırdanırken şiddetli poyrazla yeniden ve yeniden şekillenir."

.(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

 
986 kez okundu