YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde Teleferik İle Ulaşım Sağlanacak

Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü'nde hem kampüs için ulaşımı rahatlatmak, hemde Çanakkale turizmine katkı sağlamak amacıyla yap-işlet devret modeli ile yapılacak olan Teleferik Projesi'nde sona yaklaşıldı.

22 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Bu kapsamda ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesinde Çanakkaleli işadamlarına yönelik ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Teleferik Projesi ile ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya; Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Kredi ve Yurtlar Kurumu Çanakkale İl Müdürü Mehmet Özkan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu, Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Kutlu ve ilgili akademik ve idari personel katıldı.

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Abdullah Kelkit açılış konuşmasında Terzioğlu Yerleşkesi Teleferik Projesi’nin tanıtım toplantısı için bir araya gelindiğini ifade ederek, katılımları için tüm işadamlarına teşekkür etti.  

ÇOMÜ TÜRKİYE GENELİNDE BÜYÜK ÜNİVERSİTELERDEN BİRİ HALİNE GELDİ

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Türkiye genelinde büyük üniversiteler arasında yerini aldığını belirterek, ÇOMÜ’nün büyük düşünen ve geleceğe hitap eden projeler üreten bir kurum olduğunun altını çizdi. Terzioğlu Yerleşkesi Teleferik Projesi’nin bu projelerden birisi olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer konuşmasına şöyle devam etti: “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi şüphesiz ki Çanakkale’nin en büyük kuruluşlarından bir tanesi. Eğer içinde barındırdığı kişi sayısı açısından bakarsak Çanakkale’nin en büyük kurumu. Çanakkale’nin tüm Milli Eğitim öğrenci sayısı 50 bin iken ÇOMÜ’de sadece öğrenci sayısı 50 bine yaklaştı. 3 binden fazla çalışanımız, çalışanlarımızın aileleri var. Çanakkale’de hacimsel olarak da çok büyük bir kuruluş ÇOMÜ. Üniversitemiz Türkiye genelinde de en büyük üniversitelerden birisi haline geldi. Dolayısıyla böyle bir kurumun projelerinin de geleceğe hitap etmesi lazım. Eğitim öğretim kurumuysanız, bir bilimsel araştırma kurumuysanız yerinizde sayarsanız şüphesiz geri kalmaya, zayıflamaya mahkum olursunuz.  ÇOMÜ, büyük düşünmesi gereken, Çanakkale’nin önünün açılmasında beraber hareket edilmesi gereken bir kurum.  Ben ve arkadaşlarım bu anlayışla üniversitenin yönetimini yürütmeye çalışıyoruz"

TERZİOĞLU YERLEŞKESİ TELEFERİK PROJESİ, ÇANAKKALE’YE TURİSTLİK OLARAK DA BİR DEĞER KATACAK

Üniversitede birçok büyük projelerinin olduğunu da belirten Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, "Bunlardan bir tanesi de Terzioğlu Yerleşkesi Teleferik Projesi ki bu projeyi öncelikle siz Çanakkaleli iş adamlarına tanıtmak istedik.  Amacımız böyle bir projeyi hiç kimseye anlatmadan önce Çanakkale’nin sahip çıkmak isteyecek kurumlarının bilgilenmesini sağlamaktır. Hatta ben Çanakkaleli iş adamlarının bu işle ilgilenebilecek diğer işadamlarından daha ön planda tutuyorum ve biz istiyoruz ki bu projeyi Çanakkaleli iş adamları gerçekleştirsin. Bu proje Terzioğlu Yerleşkesinde ulaşıma katkı sağlayacak olmasının yanı sıra aslında Çanakkale’ye Turistlik olarak da bir değer katacak bir proje olacak. Bu anlamda Çanakkale’nin de bu projeyi tanımasına ihtiyaç var. Tabii Çanakkale’ye hitap edecek başka projelerimiz de var. Örneğin Botanik Bahçesinin ve içinde iki büyük müze binasının oluşturulması projesi de hem üniversitemize hem de Çanakkale’nin tarihi ve kültürel değerlerine katkı sağlayacak. Turizm açısından da gelişime katkı sağlayacak" şeklinde konuştu

Rektör Pof. Dr. Yücel Acer’in konuşmasının ardından ‘Teleferik Tanıtım Filmi’ ilgiyle izlendi ve proje ile ilgili Proje Koordinatörü Prof. Dr. Abdullah Kelkit ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı, iş adamlarının proje ile ilgili fikir ve öneriler sunması ile son buldu.

İşte ÇOMÜ Rektörü Prof Dr. Yücel Acer’in Terzioğlu Kampüsüne kurulacak teleferik projesi ile ilgili açıklamaları....

(VİDEOYU TIKLAYINIZ)

HABER VİDEO
3.698 kez okundu