YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇOMÜ Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği Microsoft Teams programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

01 Nisan 2021 tarihinde eklendi

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, TÜRSAB Çanakkale Körfez BTK Başkanı Ahmet Çelik, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Hilton Otel Ön Büro Müdürü Berk Akgün, ÇARO Başkanı Cihan Müşterioğlu, Long Island New York Hotel Şefi Doğukan Çelik, Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, Titanic Otel Gelir Müdürü Pınar Atak’ın yanı sıra Turizm Fakültesi akademisyenleri, öğrencileri ve mezunlarının katıldığı program çok sayıda izleyiciye ulaştı.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat açılış konuşmasında Çanakkale’de turizm konusuna özel bir önem verdiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Zaten bir marka olan Çanakkale’nin layık olduğu turizm potansiyelinin çok daha güzel hale getirilmesi için çalışıyoruz. Bunun için Turizm Fakültemiz sektör temsilcileri ile omuz omuza vermiş durumda. Birbirleri ile sıkı işbirlikleri var. Meslek kuruluşlarının değerli temsilcileri bu işe gerçekten çok büyük önem veriyorlar. Bu bağlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu işbirlikleri sayesinde Çanakkale’nin kısa süre içerisinde kültür, turizm, sanat ve tarih şehri olacağına inancım tam. Çünkü turizm Çanakkale’nin her noktası önemli potansiyeller içeriyor. Gökçeada’sından, Assos’a, Biga’ya kadar. Gelibolu Yarımadası Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bir yer. Çok şükür Gelibolu’da layık olduğu ilgiye kavuştu. Alan Başkanlığı ile o bölge çok güzel şekilde korunuyor. Hedefimiz Çanakkale’nin bir turizm şehri olmasını sağlamak.”

Pandeminin çok sayıda sektörü ama en çok da hizmet sektörünü etkilediğini belirten ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “ Bütün dünya bu anlamda sıkıntılar yaşıyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda da bu pandemi koşulları devam edecek. Onun için her sektör kendi değerlendirmelerini yapıp önlemlerini almalı” dedi.

Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği kapsamında gerçekleşecek paylaşımların sektör açısında çok iyi sonuçlara vesile olmasını dileyen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tüm katılımcılara ve etkinliğin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederek açılış konuşmasını bitirdi.

Açılış konuşmasının ardından moderatörlüğünü Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Boz’un yaptığı “Pandemi Sonrası Turizm: Sektör- Üniversite İşbirliği” başlıklı panele geçildi.

Türkiye genelinden 50 Turizm işletmesinin katıldığı ÇOMÜ Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından sona erdi.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

8.280 kez okundu