YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇOMÜ’de Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası Kuruldu

Çanakkale’de Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuvarı bünyesinde Senfoni Orkestrası Kuruldu.

11 Ağustos 2022 tarihinde eklendi

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesinde kurulan Senfoni Orkestrasının prova konserini izledi.

Senfoni Orkestrası prova konserini; Vali İlhami AKTAŞ'ın yanı sıra, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Orhan Akdur ve ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen izledi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası prova konserinde  seslendirilen eserleri dinleyen Vali İlhami Aktaş, prova konseri sonrasında ÇOMÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen’den, Senfoni Orkestrasının, Şef Bahadır Çokamay yönetiminde toplam 41 eğitimci ve öğrenci ile farklı üniversitelerin sanatçılarının desteği ile kurulduğunu, orkestranın bölge senfoni olarak kurumsallaşması çalışmalarının ise devam ettiğini ve ilk konserini Troya Festivali'nde gerçekleştireceği bilgisini aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası sanatçıları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali İlhami AKTAŞ, Senfoni Orkestrasının kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

(Haber Kaynak ve Aktif Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

5.880 kez okundu