YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇOMÜ’de Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı Açılışı Yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı açılışı Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

03 Mayıs 2019 tarihinde eklendi

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, akademik ve idari personel, kurum kuruluş temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı açılış töreninde konuşmalarını sırasıyla Öğrenci Yaşam ve Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörü Öğr. Gör. Salih Torlak, kısa bir süre önce görevi Prof. Dr. Sedat Murat’a devreden Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat gerçekleştirdi.

Eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer etkinlikte yaptığı konuşmada “Rektör Prof. Dr. Sedat Murat özel olarak davet ederek burada bulunmamı istedi. Kendisine şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOK ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ise üniversitelerin asıl amacının öğrenciler olduğunun altını çizerek öğrencilere; “Öğrencilerimizin kendilerinin gayret göstermeleri gereken noktalar da var. Dünya çok hızlı bir yarış içinde. Artık küreselleşmenin zirvesine çıktığımız, mekânın ve zamanın daraldığı bir dünyadayız. Hem ulaşım, hem teknoloji anlamında büyük imkânlar kaydedildi. Ancak teknolojiyi kullanmayı bilmeliyiz. Teknoloji bağımlısı olmadan teknolojiyi iyi kullanan, dünyaya bu anlamda yön verecek bireyler olmayız” diye seslendi.

Türkiye’nin ideallerinin büyük olduğunu ancak bu idealleri gerçekleştirirken milli ve manevi değerlerimizi de asla unutmamamız gerektiğinin altını çizen Rektör Murat, “Çok çalışmamız gerekiyor. Nobel ödüllü Aziz Sancar 45 yıl günde 18 saat çalışmış. Evine gidemezmiş. Hiç bir şey tesadüf değildir. Ülke olarak ilelebet var olmak istiyorsak gece gündüz çalışmamız gerekiyor” dedi ve Gençlik Festivali ve Kariyer Fuarı  etkinliklerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Sanat Tasarım öğrencilerinin çizdiği Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’ın portresini Rektör Murat’a hediye etti. Eski Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’in portresini de Rektör Murat takdim etti.

Hediye takdiminin ardından Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ve Nara Teknolojilerinin kurucu ortaklarından Öğr. Gör. Zafer Karadayı’nın katıldığı  “Fikir Aşamasından Uygulama Aşamasına Girişimciliğin Serüveni” paneline geçildi.

Panel sonrasında Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Gençlik Festivali kapsamında kurulan öğrenci stantlarını gezerek öğrencilerle sohbet etti. 

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.000 kez okundu