YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel
Anzac Hotel Çanakkale Şehitlik Turu

Çomü’de Yeni Rektör Prof. Dr. Sedat Murat Oldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat atandı.

22 Nisan 2019 tarihinde eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Resmi Gazete`nin 17 Nisan 2019 günkü sayısında yayımlanan kararıyla 5 üniversiteye rektör ataması yaptı. Yayımlanan bu atama kararına göre, ÇOMÜ Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Sedat Murat getirildi.

PROF. DR. SEDAT MURAT KİMDİR?

1959 yılında Samsun’da doğan Prof. Dr. Sedat Murat İlkokulu ve Ortaokulu Samsun'da, Liseyi İzmit'te tamamladı. 1980 Yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne başlayan Sedat Murat, üçüncü sınıfta iken yatay geçişle Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne geçti ve 1984 yılında buradan mezun olmuştur. Yüksek Lisans çalışmalarını, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında 1984-1986 yılları arasında “İşletme Düzeyinde İşgören Eğitim” isimli teziyle, doktora çalışmalarını ise 1986-1991 yılları arasında “SosyoEkonomik Boyutlarıyla Genel Olarak ve Türkiye'de Gençlerin İşsizliği” isimli teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında tamamladı. 1985 yılından itibaren İ.Ü. İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde Araştırma Görevliliği ile akademik ve çalışma hayatına atıldı. 1992 yılında Yrd. Doç. Dr., 1994 yılında ise Doç. Dr., 25 Nisan 2002 tarihinde de Prof. Dr. unvanlarını aldı.

Prof. Dr. Sedat Murat’ın Lisans düzeyinde; “Sosyal Siyaset”, “Çalışma Ekonomisi”, “İnsangücü ve İstihdam”, “Türkiye'nin Sosyal Yapısı”, “Demografik Yapı Analizleri”, “Çalışma Ahlakı”, “Türkiye'de Çalışma İlişkileri Tarihi”, “Kentleşme ve Çevre Politikaları” ve “Örgütsel Davranış”, Yüksek Lisans düzeyinde; “İnsangücü Planlaması ve Eğitim”, “Türkiye’de İşgücü-İstihdam Politikaları” ve “AB’nin Sosyal Politikaları”, “İş Ahlakı”, “Demografik Yapı”, “Türkiye ve AB’nin Karşılaştırmalı Endüstri İlişkileri”, Doktora düzeyinde ise; “Türkiye ve Avrupa Birliğinin Karşılaştırmalı Sosyal Yapısı” ve “Verimlilik Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” gibi dersler verdi. İÜ İktisat Fakültesi Yönetim ve Fakülte Kurulu üyeliklerinin yanısıra 2008-20016 yılları arasında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı, 2010-2012 yılları arasında İktisat Fakültesi dekanlığı, 2013 yılından itibaren de İÜ Rektör Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Murat, 2013- 2017 yılları arasında Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu başkanlık görevinde bulundu. Bu idari görevlerinin yanısıra İş-Kur, Türk Standartlar Enstitüsü, Milli Prodüktivite Merkezi gibi birimlerde genel kurul üyelikleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında resmi arabuluculuk, Kamu Görevlileri Hakem Kurul üyeliği gibi görevlerde bulundu. Diğer taraftan MÜSİAD, İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği ve İlim Yayma Cemiyeti gibi sivil toplum kuruluşlarının yüksek istişare heyetlerinde yer alan Prof. Dr. Sedat Murat’ın 30 civarında yayınlanmış kitabı ve yine 30’un üzerinde de makalesi bulunuyor

Prof. Dr. Sedat Murat evli ve iki çocuk babasıdır.

(HABER : Ayhan ÖNCÜ / ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.254 kez okundu