YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇTSO Dubai Gıda Fuarı’na Katıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Yurt Dışı Pazarlama faaliyeti kapsamında dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer alan “Gulfood 2019 Gıda Fuarı”nı ziyaret ederek resmi temaslarda bulundu.

19 Şubat 2019 tarihinde eklendi

Ticaret Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) programı kapsamında yürütülen Projede heyete, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Temiz ve Berkin Karaca, Genel Sekreter Sema Sandal ve Proje Uzmanı Gökhan Doğru eşlik etti.

Faaliyetin ilk gününde firmalar Gulfood 2019 Gıda Fuarı ziyaret ederek, dünya gıda sektörde meydana gelen gelişmeleri yakından takip etme ve ulusal ve uluslararası firmalarla görüşme imkanı elde etti. Yurt Dışı Pazarlama faaliyetinin ikinci gününde Dubai Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen kahvaltılı bilgilendirme toplantısına katılım sağlandı, ardından Dubai Ticaret Müşavirliği ziyaret edildi. Dubai Ticaret Ataşemiz Sayın Hasan Önal ile bir buçuk saat süren toplantıda ; Dubai gıda sektörünün ekonomik yapısı, mevcut durumu, ithal edilen ürünlerin yıllara göre değişimleri ve gelecekte öngörülen gıda konjonktürü hakkında görüşüldü.

“ODAMIZ, BÖLGEMİZİN İHRACAT POTANSİYELİNİ ARTTIRMAK VE ÖNCELİKLİ SEKTÖRLERİMİZİ YURT DIŞI PAZARLARDA TANITMAK İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIR”

Dubai Yurt Dışı Pazarlama faaliyeti hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bölgemizin ve üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirici projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında üyelerimizin yanında yer alarak onlara destek vermeye çalışıyoruz. Ticaret Bakanlığımız tarafından desteklenmekte olan “Gıda UR-GE” projemizde firmalarımız yurt dışı pazarlara daha kolay ve hazır olarak açılma şansını elde ediyor. Bu kapsamda, Dubai Yurt Dışı Pazarlama faaliyetimizin ilk gününde firmalarımız Gulfood 2019 Gıda fuarını ziyaret ederek, sektörün dünya ölçeğindeki durumunu ve gelişimini yerinde görme ve uluslararası firmalarla görüşme şansı elde etti. Ziyaretimizin ikinci gününde ise Dubai Dubai Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hassan AlHashemi tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Sayın Mustafa İlker Kılıç’ın da yer aldığı bilgilendirme toplantısında “Expo 2020” çalışmaları hakkında bilgi sahibi olduk. Dubai Ticaret Ataşemiz Sayın, Hasan Önal heyetimizi Dubai Konsolosluk binasında ağırlayarak, Dubai gıda ekonomisi hakkındaki tüm ticari bilgileri kafalarda en küçük bir soru işareti kalmayacak şekilde bizlere aktardı. Kendimizi evimizde gibi hissettik. Heyetimize verdiği detaylı ticari bilgiler ve sıcak ev sahipliği için kendisine teşekkür ediyorum”  dedi.

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz

1.378 kez okundu