YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

Çtso İş Adamlarını Finlandiya’ya Götürdü

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) orman ürünleri, mobilya, inşaat ve maden sektörlerinde yer alan 12 üyesi Helsinki’ye iş gezisi düzenledi.

14 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Düzenlenen iş gezisine inşaat sektöründen, Odanın 7 no.lu inşaat sektörü Komite Başkanı Adem Yılmaz, sektör temsilcileri Ahmet Yonar, Bülent Demirel, Ercan Döner, İlker Haktanır, Muzaffer Özer, Mürsel Metin ve Yasin Demirel, orman ürünleri ve mobilya sektöründen ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Murat Aydoğdu, sektör temsilcileri Hüseyin Şen ve Muzaffer Köse ile maden sektöründen Mustafa Hayreddin Dereli katıldı. Heyete ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Ticaret Sicil Müdürü Şerife Kurt ve Proje Uzmanı Gökhan Doğru eşlik etti.

FİNLANDİYALI İŞ ADAMLARIYLA İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ YAPTILAR

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, Finlandiya Ticaret Odası ve Helsinki Ticaret Müşavirliği işbirliğinde gerçekleştirilen iş gezisinin birinci ve ikinci gününde, sektör temsilcileri, Helsinki Ticaret Odasında aynı alanda faaliyet gösteren Finlandiyalı iş adamlarıyla ikili iş görüşmeleri yaptı. ÇTSO heyeti aynı tarihlerde ikili iş görüşmelerini tamamladıktan sonra Helsinki’de faaliyet gösteren; Vahanen Group, Finnish Wood Contruction, Thermowood, Lujato Oy, NCC, Asko Oy, Metsä Wood, RTV , K-rauta Ruoholahti ve Löyl&Avanto Arkkitehdit Oy firmalarına ziyaretler gerçekleştirdi.

İş görüşmelerinin tamamlanmasının ardından aynı gün T.C. Türkiye Helsinki Büyükelçiliği tarafından ÇTSO heyeti için resmi resepsiyon verildi. Helsinki Büyükelçisi Adnan Başağa’nın rezidansında gerçekleştirilen resepsiyonda, Helsinki Büyükelçiliği Müsteşarları Erdem Mutaf ve Güneş Yeşildağ, Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar Akıncı ve Finlandiya Ticaret Odası yetkilisi Anne Hatanpää' da yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren resepsiyonda ÇTSO heyeti Konsolosluk ve Ticaret Müşavirliği yetkilileriyle birlikte Çanakkale-Finlandiya arasında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilebilecek yatırım çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Resepsiyonun sonunda ÇTSO Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Murat Aydoğdu, 7 Nolu meslek komite başkanı Adem Yılmaz ve Genel Sekreter Sema Sandal günün anısına Büyükelçi Başağa’ya Çanakkale’ye özgü seramik, ÇTSO tarafından hazırlatılan Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti Kitabı ile Oda üyesi Ahmet Uslu tarafından Türkçe-İngilizce olarak hazırlanan Gallipoli kitabı takdim edildi. 

FİNLANDİYALI İŞ ADAMLARINA ÇANAKKALE’NİN TANITIMINI YAPTILAR

İş gezisinin üçüncü ve son gününde gerçekleştirilen Helsinki Ticaret Odası ziyaretinde; Çanakkale ile ilgili güncel verilerin yer aldığı İngilizce sunum yapılarak, ÇTSO tarafından hazırlatılan İngilizce Çanakkale tanıtım filmi izlendi. Helsinki Ticaret Odası yetkililerinin gerçekleştirdiği sunumun ardından, heyet tarafından gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri ve ziyaretlerle ilgili düşünceler dile getirildi. ÇTSO heyeti, Helsinki Ticaret Odası yetkililerinden firma ziyaretleri sırasında Finlandiya da yapılan iç ve dış dekorasyon ile renevasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Organizasyonun düzenlenmesinde ve Helsinki’deki bulunan firmalarla iletişim kurulmasını sağlayan Finlandiya Ticaret Odası temsilcisi Anne Hatanpää ve heyetimizle birlikte tüm gezi boyunca yer alarak her türlü desteği sağlayan Helsinki Ticaret Müşaviri Serdar Akıncı’ya gerçekleştirilen ziyaretin anısına Çanakkale’ye özgü seramik, Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Deniz Ticareti Kitabı ile Oda üyesi Ahmet Uslu tarafından İngilizce-Türkçe olarak hazırlanan Gallipoli kitabı takdim edildi.   

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

2.178 kez okundu