YUKARI ÇIK

Çanakkale Travel
Çanakkale Travel

ÇTSO Meclis Üyeleri Troia Ören Yerini Ziyaret Etti

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri, “2018 Troia Yılı” kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere Troia Ören Yeri’ni ziyaret etti.

30 Kasım 2017 tarihinde eklendi

Çanakkale Tevfikiye Köyü’nde bulunan Troia Ören Yeri’ne yapılan ziyarette, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Murat Aydoğdu, Meclis Üyeleri Ahmet Çelik, Ahmet Uslu, Can Algönül, Hüsnü Agah Ayhan, İ. Armağan Aydeğer, Kemal Pazarbaşı, Nihat Parlak, Şahin Topçu, Şerif Mutlu, Genel Sekreter Sema Sandal ile Troia Ören Yeri Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan hazır bulundu.

2018 Yılı, Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girişinin yirminci yıldönümü olması nedeniyle Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan lobicilik faaliyetleri sonucunda, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılı “Troia Yılı” olarak ilan edilmiş ve Çanakkale Valiliğimiz himayelerinde çalışmalara başlanmış idi.

ÇTSO Meclis Üyeleri Troia Ören Yeri’ne gerçekleştirilen ziyarette; Troia Müzesi’nin açılışı ve Truva Ören Yeri’nde gerçekleştirilecek alt ve üst yapı çalışmalarıyla, bölgemiz turizmine büyük katkı sağlayan Troia’nın uluslararası alanda daha fazla katma değer yaratması hedeflenen proje ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

(HABER: Ayhan ÖNCÜ/ÇANAKKALE)

(Haber Kaynak ve Link Gösterilmeden İzinsiz Alınıp Yayınlanamaz)

1.643 kez okundu